„Chtěl bych vidět mužstvo, které by proti Fulneku hrálo otevřený fotbal. Byl bych špatný trenér, kdybych nepreferoval zajištěnou obranu. Dnešní soupeř byl podle mého názoru daleko lepší než před čtrnácti dny Slovácko, které tu vyhrálo,“ vysvětloval na domácí poměry pasivní výkon svého týmu kouč Jihlavy Karol Marko.

V minimu, co bylo v prvním poločase k vidění, měl chuť na fotbal snad jen hostující kapitán Tomáš Vajda, který větral pravou stranu jihlavské obrany.

Jenomže ani po jeho centrech a narážečkách šance nepřicházely. S lehkými pokusy si zkušený Libor Macháček bez problémů poradil.

„Připadalo mi, že hráči měli až přílišný respekt proti jménům jako Doležal a Slončík. Oba v zápase potvrdili svoje kvality,“ uznal kouč Marko.

Druhé dějství načal únikem fulnecký Koštuřík, ale sólo zakončil střelou vysoko nad. Na druhé straně se po Lovětínského pasu dostal na dostřel kanonýr Faldyna, ale gólman Pospěch jeho dělovku vytáhl. Do slibné příležitosti se dostal i unikající Simr, jenomže se ve vápně ukličkoval. Poté to z dálky zkoušel Bayer a Pospěch jeho projektil vytáhl na roh. Stejně bravurně si poradil i s další šancí Simra. „Gólman je podržel. Je škoda, že ani jedna z těch příležitostí neskončila gólem,“ litoval Marko.

Poslední vážnější akci měli po Slončíkově standardce hosté, ale brankář Macháček stačil ve vzduchu míč před dobíhajícími útočníky vyboxovat do bezpečí.

„Přijeli jsme vyhrát, ale věděli jsme o kvalitě soupeře. Máme vzadu nulu, bod beru,“ zhodnotil zápas kouč Fulneku Václav Daněk.

FC Vysočina Jihlava – Fotbal Fulnek

0:0

Rozhodčí: Adámek - Goňa, Lakomý. ŽK: Šedivý - Staš. Diváci: 953.
Jihlava: Macháček - Veselý, Suchý, Šedivý, Drga - Bayer (87. Rabušic), Sviták, Lovětínský - Faldyna, Mezlík - Simr.
Fulnek: Pospěch - Vyskočil, Kapralík, Doležal, Staš - Kovář - Lukaštík, Slončík, Vajda - Smetana, Koštuřík (77. Malohlava).