Gólman Libor Macháček dodává svým spoluhráčům před sebou stoprocentní jistotu. Zejména díky jemu udržela Jihlava podruhé za sebou čisté konto.

„Samozřejmě můžeme být co se týče defenzivy spokojeni. Ale teď jsme ztratili na domácím hřišti dva body,“ přemítá zkušený brankář, který je zároveň asistentem kouče Marka.

Na druhou stranu je ale rád i za remízu. „Musíme uznat sílu soupeře. Jména jako Slončík, Vajda, Doležal mluví za všechno. Hlavně ta jejich levá strana pro nás znamenala permanentní nebezpečí a my si prostě nemohli dovolit to otevřít,“ vysvětluje taktiku Macháček.

V zápase si počínal suverénně. Několik nepříjemných střel i centrů bez problémů lapil napoprvé. Nejtěžší okamžik přišel podle sedmatřicetiletého gólmana v samotném závěru pátečního zápasu, kdy si standardku ze zhruba třiceti metrů nachystal Radek Slončík.

„U něj nevíte, jestli bude střílet, nebo centrovat. Nakonec si vybral tu druhou variantu a já musel jít ven z branky do tří lidí. Naštěstí se mi ale podařilo k míči dostat včas a alespoň ho vyboxovat,“ dodal skromně.