Když si v generálce na sezonu proti jihlavské juniorce zlomil vřetenní kost, lékaři mu řekli, že bude muset podzim vynechat. Jenomže Michal Havlíček neuposlechl a vrátil se. V zápase s Polnou nastoupil v 55. minutě a na konci zápasu vstřelil uklidňující gól na 3:1.

„Doktoři se nesmí poslouchat. Kdyby tomu tak bylo, už bych dávno nehrál fotbal,“ uculuje se.

Návrat na hřiště prý plánoval už dlouhou dobu. „Hned po zranění jsem říkal, že chci stihnout alespoň závěr podzimu,“ podotkl v minulých sezonách obávaný kanonýr. Ve středu proti Polné šel na hřiště po třech trénincích. „Určitě jsou dva měsíce bez zátěže hodně znát. Hlavně na fyzičce,“ usmívá se.

Z gólového instinktu ale neztratil vůbec nic. Nejprve se podílel asistencí na rozhodujícím zásahu Holého a na konci zápasu pojistil bystřické vedení trefou na 3:1. „Byla to brejková situace. Polná na konci zápasu začala riskovat, my jsme se narážečkou zbavili zadáků a já šel sám na brankáře,“ popisuje.

Vítězství posunulo Bystřici na „obvyklé“ druhé místo v tabulce a tým trenéra Zdeňka Hovorky se tak opět katapultoval mezi kandidáty v boji o postup do divize. „Vzhledem k předešlým sezonám o tom už asi z prevence vůbec nemluvíme. Zůstáváme v klidu. Jak říkal trenér před sezonou - chceme hlavně potrápit favority.“