V posledních dvou kolech na hřišti kvalitních soupeřů neuspěli, ač měli zápas výborně rozehraný. Z Hartvíkovic i Bystřice se vrátili bez bodu.

„S body i umístěním jsme spokojení, ale některé zápasy nás mrzí. Samozřejmě hlavně ty poslední dva,“ uvádí trenér Milan Palkovič a pokračuje: „Měli jsme je pohodově dotáhnout až do konce. Jenže jsme udělali hrubé taktické chyby. V Bystřici i Hartvíkovicích jsme dostali branky z brejků, to by se stávat nemělo.“

 

Kvalitní soupeři chyby trestají

Polná tak paradoxně občas doplácí na fotbalovost. „Je to tak trochu i neukázněnost. V Bystřici domácí neměli po gólu co říct. V poslední minutě první půle zahráváme roh a z brejku inkasujeme. Nemůžeme jít v takovém počtu do vápna. Navíc jsme až příliš hodní, po ztrátě míče si nepomůžeme taktickým faulem někde na půlce,“ jmenuje další příčiny dvou porážek v řadě.

Systémové chyby se projevují na hřištích soupeřů a zejména těch kvalitnějších. „Jinak hráčům nemám co vytknout, pochválil jsem je za výkon. Bystřice byla sice opticky lepší, ale mně se tam fotbal opravdu líbil. Kdyby to byly individuální chyby, tak hráče vystřídám. Takhle to však musíme rozebrat. Hráči se nechají unést, chtějí rozhodnout a potom na to doplatíme,“ pokračuje Palkovič.

 

Zápas s nováčkem bude určitě bolet

Přitom plány rozhodně nebyly velkohubé. „Chtěli jsme z těch dvou utkání uhrát aspoň bod,“ potvrzuje trenér.

Do konce podzimu zbývají čtyři kola, z papírově těžších soupeřů čeká Polnou už jen Humpolec.

„Takhle bych to rozhodně neviděl. Teď nás čeká Jemnicko, to by měly být povinné tři body. O to složitější to však bude, utkání nás bude víc bolet. Hosté nebudou tak útočně naladění, ale co vím, tak hrají celkem dobře. Rozhodně lépe než na to, kolik mají v tabulce bodů.“

Soutěž je hodně vyrovnaná a zkvalitnila se. Na špici je šest vyrovnaných týmů. Myslím si, že rozšíření na šestnáct týmů pomohlo,“ zakončuje Palkovič.