Souboj Velkého Meziříčí s havlíčkobrodským nováčkem bude reprízou červencového předkola Poháru ČMFS. Tehdy Slovan svého soupeře překvapivě vyřadil.

„Ale oba kádry prošly řadou změn. Bude to úplně jiný zápas,“ soudí kouč Havlíčkova Brodu Josef Soural. Postavení v tabulce hovoří jasně - oba týmy jsou na opačných pólech. „Jsme favoriti a měli bychom to potvrdit,“ přikyvuje kouč Velkého Meziříčí Miroslav Karpíšek.

Na druhou stranu si ale Havlíčkův Brod zvedl minulý týden sebevědomí. Dokázal přivézt bod z Líšně. „Cíl zůstává stejný. Budeme hrát vzadu zodpovědně. Poslední dobou se defenziva zlepšila. Velké Meziříčí samozřejmě známe. Hráči ví o soupeřových přednostech a slabinách,“ dodal Soural.

Oba kádry nastoupí v momentálně nejsilnějším složení. „Otazník visí jen u Slanaře, který se ale přes týden vyléčil,“ uzavřel Soural.

Také Žďár je v domácím prostředí favoritem. Momentálně druhý tým soutěže ale nebude mít proti Třebíči snadnou úlohu. „Čeká nás těžký soupeř, který má perfektně zažité zónové bránění. S tím si ale musíme poradit,“ říká jeden ze žďárských trenérů Libor Štourač.

Nijak prestižně ale zápas nebere. „Je to derby z hlediska krajského rozdělení, ale jinak Třebíč bereme jako každého jiného soupeře,“ upozorňuje Štourač. S kolegou Petrem Nedvědem budou sestavu skládat až na poslední chvíli. „Hráči laborují s koleny a třísly. Jsou to nevyzpytatelná zranění,“ vysvětluje Štourač.

Jeho protějšek Karel Kolesa už může počítat s uzdraveným Janem Flekalem. „Po dvouzápasové absenci by měl nastoupit,“ potvrdil třebíčský kouč. Ten většinou pomýšlí na plný počet bodů. Ze hřiště druhého Žďáru by ale bral i remízu. „Tým má nesporné kvality a řadu zkušených hráčů. Momentálně se jim daří a nás nečeká nic jednoduchého,“ dodal Kolesa.

Divizní menu

NEDĚLE 10.15: V. MEZIŘÍČÍ - H. BROD
NEDĚLE 15.30: Rájec-Jestřebí - Líšeň, Hrušovany - Vyškov, ŽĎÁR N. S. - TŘEBÍČ.