Střelecký koncert Havlíčkova Brodu ve Velkém Meziříčí je prý výsledek euforie mladého týmu

„Důvodem našeho chabého rozjezdu mohl být dopolední termín zápasu. Hráči se asi ještě viděli v postelích. Brzy jsme prohrávali a navíc se nám nedařilo v žádné herní činnosti. Selhávali jsme v osobních soubojích,“ ohlíží se havlíčkobrodský kouč Josef Soural.

První věc, která člověka napadne po takovém úvodu, je zřejmě poločasová bouřka v kabině. Jenomže ta se podle trenéra Slovanu vůbec nekonala.

„Jen jsme si řekli, že je všechno špatně. Že musíme být aktivní a mít míč na svých kopačkách,“ popisuje Soural.

A pomohlo. Už první okamžiky druhého dějství naznačily, že utkání není v žádném případě rozhodnutou záležitostí. Dvakrát se ve slibných šancích ocitl Pavel Nechvátal. Domácí si k srdci varování nevzali a Petr Liška vyrovnal. Jeho práci načnul ještě Nechvátal, který patřil k nejlepším hráčům zápasu. Přitom do hry výhradně naskakuje jako náhradník.

„Chyběli nám Mareš se Slanařem, a proto jsem stáhl Provazníka do zálohy a nasadil Nechvátala. Nakonec dali s Liškou po dvou gólech, takže jsem s útokem naprosto spokojený,“ chválil své svěřence Soural.

Pětigólovou nadílku do sítě Velkého Meziříčí ale nijak nepřeceňuje. „Máme hodně mladé mužstvo, kterému když se začne dařit, tak je v euforii. Prostě nám tam spadlo skoro všechno, do čeho jsme kopli. Kluci dostali ohromnou chuť a je to výsledek toho zápalu pro hru,“ dodal Soural.