Polná proti poslednímu Jemnicku splnila tříbodovou povinnost. Na svém hřišti vyhrála 3:0.

Ovšem v první pětačtyřicetiminutovce se svěřenci trenéra Milana Palkoviče hodně hledali. „S výkonem v první půlce nejsem spokojený. Po tom těžkém středečním zápase přišel útlum, což jsem ale i trochu čekal,“ říká polenský kouč.

Změny v sestavě přinesly oživení

Jeho tým se zvedl po změně stran a rozhodnutí si přichystal do poslední dvacetiminutovky. Do té chvíle zahodil tři gólovky a po nebezpečných brejcích se vyznamenal i Skočdopole. „Udělali jsme změny v rozestavení a oživení přineslo i střídání,“ těší Palkoviče. „Po první brance nám to soupeř trošku zjednodušil. Vypracovávali jsme si jednu šanci za druhou a jsem rád, že se ten zápas zvládl,“ dodává trenér Polné.

Zápas 10. kola perfektně vyšel Janovicím, které sestřelily domácí Moravské Budějovice 4:0. Nadstandardní výkon ale trenér Tomáš Jansa krotí.

Hrálo se podle not hostů

„Já bych neřekl, že jsme sehráli výrazně jiné utkání než třeba ve Ždírci nebo Okříškách. Tentokrát jsme pouze dokázali proměnit ty vytvořené šance,“ říká kouč. „Ale samozřejmě to bylo kvalitní utkání,“ doplňuje.

V Budějovicích se hrálo podle janovických not. „V tom vidím klad zápasu, že jsme ho sehráli tak, jak jsme chtěli. I proto je ten výsledek takový,“ konstatuje spokojený Jansa, kterého potěšil výkon celého týmu.

„Vyzvednout chci všechny. Od Rezničenka, který nás za stavu 0:0 podržel, po střídající hráče. Ale i mimořádný výkon Rychteckého, který hrál opravdu skvěle.“