Stonařovští hráči poslední utkání v Rantířově, kde prohráli 1:3, nezvládli. „Zklamal mě hlavně přístup,“ odhalil důvod nezdaru trenér Zdeněk Štancl. „Ale ty dva zápasy před tím nebyly tak špatný,“ zalepuje zklamání trochou optimismu.

„Nálada v týmu je bojovná. I přes neúspěchy jsou hráči odhodlaní,“ komentuje situaci v třešťském táboře, který v deseti utkáních uhrál stejně jako Stonařov pouhých šest bodů, kouč Luboš Wiederlechner.

 

Střelecká smůla

Jeho tým se bude muset na dnešní utkání obrnit. Domácí plánují nepříjemnou agresivní hru. „Musíme se vyvarovat hrubých individuálních chyb a nejspíš pomeleme sestavou v obraně. Chceme to postavit na důrazném pojetí hry,“ nechává nakouknout pod pokličku stonařovský trenér.

„Máme trochu obavu z jejich útoku, ale naše defenziva se mi celkem líbí, takže u nás to bude hlavně o tom, jestli protrhneme střeleckou smůlu,“ má jasno třešťský protějšek.

Nevyzpytatelný souboj může skončit jakkoliv. Domácí si samozřejmě neúspěch nepřipouští. „Je to doma a doufám, že to zvládneme. Kluci budou muset najít motivaci. Jsou tři kola do konce, ještě můžeme tu sezonu posunout někam jinam,“ tvrdí Štancl. „Chtěli bychom tam vyhrát a utrhnout se od toho spodku tabulky,“ netají se tříbodovými choutky Wiederlechner.

 

Bláha nenastoupí

Stonařov mohl vytasit proti hostům zbraň, ale Zdeněk Bláha, který ještě před měsícem oblékal dres Třeště a ve Stonařově je nyní na hostování, hrát nebude. „Je to čerstvé a kluby se dohodly, že ve vzájemném utkání nenastoupí,“ přibližuje Štancl. „Ale i kdyby nastoupil, tak stejně bychom věděli, jak ho eliminovat,“ doplňuje třešťský kouč.