„Hráli jsme až moc profesorsky,“ přiznal kouč Jihlavy Karol Marko.

V první půli totálně neškodné domácí držel nad vodou gólman Libor Macháček, který si hned na začátku poradil se střelou Schulmaistera i následnou dorážkou Strnada. Jan Schulmeister byl vůbec nejpilnějším střelcem úvodního dějství.

Jeho další tečovaný pokus ale opět zlikvidoval pozorný Macháček. Po půlhodině přišel neuvěřitelný zkrat Mezlíka, který namazal na půlce hřiště Jirouškovi, ten vyslal do úniku Strnada. Čáslavský útočník sám před Macháčkem ještě přihrál lépe postavenému Schulmeisterovi a hosté vedli. „Byla to naprosto školácká chyba,“ kroutil hlavou Marko.

Hříšník Mezlík mohl těsně před přestávkou svou chybu napravit, ale jeho střelu z úhlu po akci Lovětínského a Simra vyrazil Zich na roh.

Hned na začátku druhé půle ale čáslavský gólman při výkopu špatně rozehrál, míče se zmocnil Faldyna, ovšem svoje sólo zakončil střelou vedle. V jihlavském vápně zase zahrozil Kurak a Macháček musel po jeho střele z otočky na zem. Největší zbraň Vysočiny, standardní situace, se poprvé a taky naposledy v zápase odkryla po rohu Lovětínského. Hlavičce Suchého ale scházely centimetry.

Po zbytek utkání už byla k vidění jen bezmocnost Vysočiny vytvořit si šanci.

„Na hráčích byla patrná nervozita a v závěru už to byla křeč,“ dodal jihlavský kouč Marko.

Jeho protějšek Pavel Medynský neskrýval nadšení: „Vezeme si vítězství. Jihlava v předchozích třech zápasech neinkasovala a nám se to podařilo přerušit. Hráči se vydali,“ chválil Medynský.

FC Vysočina Jihlava – FC Zenit Čáslav

0:1

Gól: 30. Schulmeister. Rozhodčí: Kovařík - Večeřa, Adámková. ŽK: Bartoš - Mráz, Kotrba. Diváci: 550. Poločas: 0:1.
Jihlava: Macháček - Veselý, Šedivý, Suchý, Drga (72. Čermák) - Mezlík (46. Cihlář), Sviták, Lovětínský - Rabušic (46. Bartoš), Simr, Faldyna.
Čáslav: Zich - Kotrba, Mráz, Skoupý, Zachariáš - Kurak (90. Sedláček), Jiroušek, Haniak, Hozda - Strnad (90. Slezák), Schulmeister (87. Kocourek).