Ten chce zase odrazit útok pronásledovatelů. Duel slibuje možná jedno z kvalitnějších utkání podzimu, pokud nezaúřaduje počasí.

„My jsme první a minulý týden jsem se na vlastní oči v Pelhřimově přesvědčil, že Bystřice hraje na podzim nejpohlednější fotbal,“ jmenuje ždírecký trenér Richard Zeman dva největší argumenty, proč jít dnes odpoledne v Bystřici na Lužánkách na fotbal.

 

Změny nebudou

„Nám se zápas v Pelhřimově nepovedl (porážka 2:0 - pozn. autora), ale s lídrem chceme doma vyhrát. Nebude to ale nic jednoduchého, soupeř dlouhodobě potvrzuje kvalitu. Loni byl dobrý a letos hraje ještě lépe,“ vrací kompliment jeho protějšek Zdeněk Hovorka.

Šéf bystřické lavičky vědu z porážky v Pelhřimově nedělá a změny v sestavě neplánuje. „My je ani udělat nemůžeme. Na podzim máme problémy se sestavou. Zdravotní problémy měli nebo mají naši stopeři i brankáři. Teprve nedávno se po těžkém zranění vrátil útočník Havlíček, sestavu víceméně lepíme,“ vysvětluje Hovorka.

O to více ho může těšit fakt, že v Pelhřimově vyloučený forvard Jan Holý dostal jen podmínku na dva zápasy a může tak nastoupit. „Honza je pro nás klíčový hráč, který se dá jen těžko nahradit.“

Dekora by měla nastoupit takřka kompletní.

„Po třech kolech budeme mít konečně k dispozici Romana Mareše, naskakuje už i Radek Kolouch. V podstatě až na Hanouska, který by ale stejně začal na lavičce, jsme kompletní,“ potvrzuje Zeman a dodává: „S Bystřicí se vzájemně dobře známe, pro nás je zápas velkou výzvou. Jsem rád, že se v posledním zápase s Bíteší konečně prosadil také náš útok.“

 

Zima donutí běhat

Z proměnlivého podzimního počasí v obou táborech obavy nemají. „Byly doby, kdy byl pro nás horší terén výhodou. Teď už to neplatí, protože nemáme tolik silových typů. Pokud bude jen pršet, to nám nevadí. Mokrý trávník by mohl naší kombinační hře svědčit, ale nesmí být rozbitý,“ přemítá Hovorka.

„Počasí bude pro oba týmy stejné. V zápasech s Pacovem a Velkou Bíteší jsme měli problémy s pohybem. Hráči málo běhali, třeba je zima donutí k větší aktivitě,“ usmívá se Zeman.