OLOMOUC - Jihlavská třetiligová záloha v boji juniorek neuspěla. Přestože držela s rozjetou olomouckou rezervou krok, na body nedosáhla.

22.10.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Němec

OLOMOUC B – JIHLAVA B

3:1

Domácím vyšel úvod. Z pěti rohů v prvních deseti minutách neuspěli, ale ve 13. minutě našel hlavou Nuc volného Petra a Sigma vedla. Za čtyři minuty hosté srovnali Chmelíkem a rázem se herně zvedli.

Hanákům se moc nedařilo v poli, kde je Jihlava přehrávala. Ve 33. minutě ale znovu vedli. Bajerovu ránu z přímého kopu do šibenice sice brankář Rzesoto výtečně vyrazil, jenže zadáci hostů nechali volného Schulmeistera, který neměl problém doklepnout míč do prázdné branky.

Hosté do druhé části vlétli, měli tlak, ale ani Šamánkovi se v obrovské šanci a 51. minutě nepodařilo srovnat. O čtvrt hodiny později přišel definitivní zlom jihlavského náporu. Nešporovo prodloužení vystihl Petr, kterého ještě Rzestoto vychytal, ale Nucova dorážku už měla gólovou příchuť.

„Už před zápasem jsme věděli, že to nebude lehké. Juniorky jsou dobře trénované, zápasy s nimi nejsou tak jednoduché jako proti ostatním. Nedařilo se nám tak jako obvykle, ale samozřejmě jsem spokojen s tříbodovým ziskem,“ řekl trenér Sigmy B Jiří Balcárek.

„První gól jsme dostali po chybě obrany a brankáře, při druhém zachrápala celá obrana. Je to škoda, protože jsme jinak odehráli dobrý zápas, fotbal se musel líbit, výsledek je pro nás krutý,“ zhodnotil hostující kouč Roman Kučera.

Góly: 13. Petr, 33. V. Schulmeister, 65. Nuc – 17. Chmelík. Rozhodčí: Proske. ŽK: Dreksa, Komárek, Nuc. Diváků: 172. Poločas: 2:1. Jihlava B: Rzesoto – Benda, Havránek (70. Naniáš), Nešpor, Vepřek – Chmelík (78. Borovský), Chlup, Hušbauer, Netrda (73. Niederle) – Čermák, Šamánek.

22.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Takto vypadají marionety Václava Podsedníka.

Do hasičárny dorazili Kašpárci z celého světa

Ve sběrném dvoře už nevezmou pneumatiky

Charita hledá koledníky pro tradiční Tříkrálovou sbírku

Jihlavsko – S koledou a zapečetěnou kasičkou navštíví každoročně během ledna Tři králové tisíce domácností na Jihlavsku. Do nového roku jim přejí hodně štěstí a zdraví. Peněžitý příspěvek, který s koledou vyberou, rozdělí Charita lidem v nouzi.

Vánoce jsou finančně náročné. Úvěr ale může být špatným pánem

Podle finančních poradců ale i psychologů by úvěry měly sloužit k nákupu jen těch věcí, které nezbytně potřebujeme. Nemá cenu se neúměrně zadlužit a kvůli hezkému Štědrému dni si pak znepříjemnit celý rok. Praxe ale také ukazuje, že mnohé domácnosti si kvůli nedostatečné finanční rezervě nemohou tuto úvahu dovolit.

Po cenné výhře v Opavě přišel výbuch s Karvinou

Opava, Karviná – Dvojutkání na soupeřových hřištích absolvovali prvoligové hokejbalisté SK Jihlava. Ti nejdříve udolali Opava, poté vysoko prohráli v Karviné. I tak jsou ale svěřenci trenéra Staňka nadále v tabulce první!

Nekvasil: O spoustu bodů jsme přišli nízkou produktivitou

Jihlava – Hokejoví junioři Dukly mají za sebou první polovinu základní části nové extraligové sezony. Po ní jsou s 24 body v tabulce dvanáctí, a to trenéra Karla Nekvasila trochu mrzí, protože výkonnostně to prý nebylo špatné. Bohužel obrovskou bolestí je produktivita.