„To je prostě fotbal,“ krčí rameny jeden ze žďárských koučů Libor Štourač. Podle něj je ale porážka zasloužená. „Domácí byli rychlí, důrazní a chtěli vyhrát. Tohle všechno nám prostě chybělo,“ zlobí se na své svěřence.

 

Proslov v kabině nepomohl

Zápas navíc ovlivnily hodně brzké góly v začátcích obou poločasů. Domácí vedli po dvaatřiceti vteřinách hry. „V poločase jsme si všechno vyříkali, byla trochu bouřka. Jenže hned po rozehrání druhé půle jsme dostali další gól - tentokrát v šestnácté vteřině,“ kroutí hlavou Štourač.

Že by byl tým v krizi, si ale nepřipouští. „Opět jsme nebyli kompletní. Někteří hráči nebyli stoprocentně fit, a když se takhle všechno nastřádá, je to těžké,“ vysvětluje žďárský trenér.

 

Největší problém? Zranění

Tvůrce hry Radim Chmelíček naskočil do hry až ve druhé půli. To samé bek David Odehnal. Zcela v pořádku ještě není ani Jan Karásek, který přepustil po necelé hodině hry místo právě Chmelíčkovi.

„Jsou to taková zranění, podle kterých se dlouhodobě nedá naplánovat sestava. Všechno vzniká až na poslední chvíli,“ tvrdí Štourač.

Tápe i defenziva. V posledních třech zápasech inkasoval Žďár sedm gólů, což je na jeho poměry hodně. Přesto trenéři neuvažují, že by změnili svůj obvyklý systém se třemi obránci.

„Všechno se odvíjí od našich možností. Momentálně máme hráče na tento systém. Neřekl bych, že je chyba v něm,“ dodal Štourač.