„Zápas se nám opravdu podařil. Z naší strany to byl jeden z nejlepších výkonů na podzim,“ pochvaluje si Palkovič. Vítězství ale nijak zvlášť nepřeceňuje.

„Domácím se brzy zranil špílmachr Guzik, který vlastně hru Humpolce režíruje. Bez jeho nebezpečných standardek a přihrávek za obranu jsme to určitě měli jednodušší,“ podotkl polenský kouč.

Jeho tým hrál neobvykle ze zajištěné obrany. Ve většině případů totiž preferuje otevřený fotbal. „Vyhovují nám týmy, které hrají aktivně. Ale byli jsme podle mého názoru zatažení až moc a tím pádem vzniklo před naší brankou několik nebezpečných závarů. Ovšem naštěstí bez inkasovaného gólu,“ podotýká Palkovič.

Jeho tým se tak stal za vedoucím Ždírcem jedním z aspirantů v boji o postup. Právě s výjimkou lídra ho všichni těžcí soupeři čekají na jaře na domácím hřišti. „Bude to znít jako obvyklé klišé, ale jdeme zápas od zápasu a postupem se nezabýváme. Sice bych se tomu nebránil, ale stále si myslím, že tenhle tým ještě potřebuje na divizi dozrát,“ dodal Palkovič.