Proti Opavě nastoupí od 12.15 hodně okleštěný jihlavský výběr.

„Po zápase se Sigmou se toho moc nezměnilo. Máme šest hráčů mimo hru a pouze jedenáct, kteří jsou schopni nastoupit,“ odhaluje trenér Miroslav Krieg, který tentokrát nemůže sáhnout ani do kádru záložního týmu. „Béčko hraje také v sobotu,“ doplňuje.

 

Příjemnější zima

Sobotní soupeř je sice o sedm příček výš, ale má o pouhé dva body víc než FC Vysočina. V našlapané tabulce může jedno vítězství znamenat výrazný posun vzhůru a tento krok chce Jihlava učinit už zítra.

„Nechceme čekat, s čím přijde soupeř. Budeme hrát aktivně a soupeři se pokusíme vstřelit branky. I díky té vyrovnanosti v soutěži není nikdo favoritem, proto si myslím, že je reálné toto utkání zvládnout. Chtěl bych, aby se hrálo hodně ofenzivně,“ říká Miroslav Krieg, který by ve zbývajících třech kolech doma nerad zaváhal. „Hrajeme dvakrát na svém hřišti, a pokud tyto zápasy zvládneme, posuneme se někam do středu tabulky. A i přesto, že ten bodový rozdíl třeba nebude takový, bude to přezimování příjemnější,“ dodává.

 

Prolomit prokletí

Mladší dorostenci jsou papírovým favoritem, ovšem před svými fanoušky se jim na podzim nedaří. Smůlu by chtěli konečně protrhnout. „Určitě bychom chtěli poprvé doma vyhrát,“ přeje si trenér Pavel Procházka, kterému vymizelo pár vrásek z ustarané tváře. Marodka se začala vyprazdňovat.

„Vacek, Štěpán, Príborský i Fadrný už budou k dispozici, což je hodně pozitivní, a na zápas se těší,“ říká kouč mladších dorostenců. „Chceme hrát ofenzivně a věřím, že to doma prolomíme a vyhrajeme,“ dodává.