Podle zkušeného kouče měly obě porážky zcela jinou příčinu.

„Domácí zápas s Polnou hrubě ovlivnil rozhodčí. Video jasně potvrdilo ofsajd při gólové situaci a také neodpískanou penaltu v náš prospěch,“ tvrdí Březina.

Teď v sobotu na Borovině byl ale na vině jen a jen jeho tým. „Je to o poctivosti a přístupu a to nám prostě chybělo,“ zlobí se Březina. Utkání hodně ovlivnila 34. minuta, kdy se nechal hloupě vyloučit David Kotek. „Bylo to nesmyslné oplácení po odpískání, jasná červená,“ uznává humpolecký kouč.

V obou zápasech se nemohl opřít o dovednosti Martina Guzika. Špílmachr Humpolce má problémy se stehenním svalem a podzim pro něj skončil. K němu se přidal Tomáš Pícha, který měl virózu.

„Máme celkem úzký kádr a dlouhodobá absence hráčů základní sestavy musí být logicky znát. Když se jedná třeba jen o jeden zápas, tak se to tolik neprojeví. V širším časovém horizontu je ovšem rozdíl patrný,“ ví Březina.

Na první Ždírec ztrácí jeho tým pět bodů. To podle exjihlavského trenéra není žádné velké manko.

„Pokud se bude předehrávat 14. kolo, čekají nás včetně začátku jara čtyři zápasy v řadě na domácím hřišti. Navíc bude zimní příprava, ve které bychom zase měli postoupit o krok vpřed,“ dodal Březina.