„I tento zápas bude podle mého názoru vyrovnaný. Odpovídá tomu i aktuální postavení v tabulce,“ myslí si okříšský trenér Zdeněk Raus. „Máme o čtyři body víc. Bude to důležitý zápas,“ přidává se borovinský kouč Miloslav Loucký.

Oba týmy se v průběhu podzimu značně trápily. V poslední době ale Borovina chytla fazonu. Vzestupnou tendenci mají před koncem podzimní části i poslední výkony Okříšek.

„Pro nás je to určitě důležitý zápas. Pokud by se nám podařilo vyhrát, byl by přes zimu větší klid. I když se samozřejmě chleba bude lámat až na jaře,“ ví kouč Raus.

Pro něj je to zvlášť pikantní zápas. Za Borovinu totiž hrají jeho bývalí svěřenci z mládežnických soutěží. „Dvě třetiny kluků znám,“ přiznává.

Poznatky se mu budou hodit. Borovina v posledním zápase doma porazila Humpolec 5:2. „Určitě ten výsledek budí respekt, ale já bych ho nějak nepřeceňoval. Humpolci schází špílmachr Guzik, navíc hrál o deseti,“ ví okříšský kouč.

„Nás to vítězství ale hodně nakoplo a vlastně potvrdilo vzrůstající formu. Už zápas v Jemnici ukázal, že se nám začne dařit. Všechno je to o tom, že se do sestavy vrátily po zranění některé opory,“ pochvaluje si Loucký.

V Okříškách si jeho tým bude muset dávat pozor na útočnou sílu domácích. „Tam je jejich největší přednost. Kotrba s Valentou jsou vepředu hodně nebezpeční. Pokusíme se je eliminovat,“ dodal Loucký.