Pohodou obalený tým Milana Palkoviče tři zápasy v řadě nezaváhal a drží se na skvělém druhém místě. V 13. kole na hřišti Žirovnice chce navázat na poslední dobré výkony. Žádnou defenzivní blokádu neplánuje.

„Chceme hrát otevřeně a vyhrát,“ říká vůdce polenských fotbalistů. „Podle mě to bude hodně dobrý fotbal.“

 

Jedno s druhým

Jeho týmu se daří. Skvělé výkony navíc podtrhuje sebejistý gólman Skočdopole, na kterého trenér také sází.

„Jindru bych chtěl opravdu pochválit. Nemá to jednoduché, protože na něho za zápas moc střel nejde, i přesto se dokáže vyznamenat a podržet nás,“ těší Palkoviče dobrá forma polenského strážce svatyně. Ten v posledních třech utkáních udržel čisté konto, celkem už sedmé. „Chytá v pohodě a je to znát i na hráčích. Je to jedno s druhým.“

 

Překvapení nehrozí

Dnešní soupeř si oblíbil dělbu bodů. Už sedmkrát se v utkání, kde vystupoval, nenašel vítěz. I přesto hostující kouč ví, že Žirovnice půjde tvrdě po výhře.

„I když nejsou v nějakém sestupovém pásmu, tak hrají doma a budou se snažit získat tři body. Vítězství by jim zajistilo lepší přezimování,“ míní Palkovič.

Hostitelský tým ho prý nemá čím překvapit. „Znám tam kluky, které jsem trénoval v Pelhřimově, a vím, co od soupeře čekat. Bude i záležet, jestli nastoupí Honza Musil, který v minulém kole nehrál, a jeho absence by na hře domácích byla znát,“ domnívá se polenský kouč, který má ve svých řadách žirovnického „zběha“. „Pavel Mezera tam léta hrával, takže informace mám i od něj,“ uzavírá.