I. liga st. dorostu

1.FC SLOVÁCKO - JIHLAVA

4:1

Okleštěná sestava jihlavského výběru bojovala, rvala se, ale se skvěle připraveným Slováckem držet krok nedokázala. Přestože Šamánek v první půlce vykřesal naději a hosté drželi kontakt, po změně stran se už žádná šance neujala. Navíc Slovácko v poslední desetiminutovce využilo mezer v defenzivě a dvakrát udeřilo.

„To už jsme všechno vsadili na ofenzivu, hráli na tři útočníky a tři obránce,“ přibližuje trenér Jihlavy Miroslav Krieg, který svým svěřencům nemohl téměř nic vytknout. „Většina hrála na horní hranici svých možností, ale soupeř byl prostě lepší. Chybí nám sedm hráčů základní sestavy a my nemůžeme chtít po těch mladých, aby drželi s tak kvalitními protihráči krok.

Gól: 35. Šamánek. Poločas 2:1. Jihlava: Hlavoněk - V. Černý (75. Žilka), Kubeš, Filip, Štancl - Šandera, Hušbauer, L. Procházka, Dobrovolný (80. Kratochvíl) - Tecl, Šamánek.

I. liga ml. dorostu

1.FC SLOVÁCKO - JIHLAVA

4:1

Dvacetiminutový tlak jihlavských fotbalistů a spousta vytvořených šancí gól nepřinesly. Naopak. Brankou nečekaně skončil rychlý výpad Slovácka.

„Následně pět minut nato se měla kopat penalta, ale rozhodčí nepochopitelně nechal výhodu, kterou jsme z těžkého úhlu nevyužili, a gólmana také nevyloučil,“ přibližuje trenér Jihlavy Pavel Procházka. „A za minutu pískl penaltu proti nám za nastřelenou ruku,“ zhořkle doplňuje kouč, jehož tým do poločasu pokračoval ve střelecké bídě a ještě jednou inkasoval.

„V poločase jsem klukům řekl, ať to zkusí zdramatizovat. Dali jsme i gól, ale tak nějak to bylo prostě zakleté,“ doplňuje Procházka.

Slovácko z dalšího brejku přidalo čtvrtý gól a bylo po utkání.

„Těžko se mi to hodnotí. Většinou jsem na kluky hodně kritický, ale teď nemohu být. Hráli jsme dobrý fotbal, ale nevyšlo to,“ uzavírá.

Gól: D. Vacek. Poločas 3:0. Jihlava: Soustružník - Bouček (47. Novák), Štěpán, Černý, Priborský (75. Málek) - D. Vacek, Kučera (75. Mareš), Fadrný, Kosak - Vydra, Poláček.