Dovršením katastrofálního podzimu byla vysoká domácí porážka od Janovic, které minulou sezonu vyhrály stejnou soutěž v sousední skupině A.

„Bohužel se jasně ukázalo, že bez výrazného posílení kádru na tuhle soutěž nemáme,“ krčí rameny kouč Jemnicka Martin Kincl. Sám takhle ubohý podzim nečekal. „Myslel jsem, že jsme schopni hrát tak okolo desátého místa. Jenže I. A třída a krajský přebor je obrovský skok. Větší, než jsme čekali,“ přiznává Kincl.

Jeho tým loni k jasným favoritům postupu vůbec nepatřil. Mužstvo ale zasáhla vlna euforie. „Hráli jsme výborně, ale bylo to pouze dočasné. Zenit týmu je bohužel jen ten postup. Kromě brankáře Růžičky hrajeme jen s našimi kmenovými hráči. Na vyšší soutěž momentálně nemáme,“ říká kouč krutou realitu.

V podobných situacích kluby většinou zvažují výměnu trenérů. Kincl ovšem cítí podporu. „Sám jsem nedávno nabízel svou funkci, ale vedení mi dalo najevo důvěru. Uvidíme, jestli se k tomu vrátíme v zimní přestávce. Bude také záležet na prioritách klubu - jestli soutěž udržet a posílit, anebo dohrát s tím, co máme k dispozici,“ dodal Kincl.