„Čeká nás těžký soupeř, a podle toho se také zařídíme,“ pronesl jihlavský trenér Karol Marko. Jeho tým se v posledních dvou zápasech konečně střelecky probral. Proti silné Opavě ale bude na programu dne zřejmě trochu jiná taktika než hra na tři útočníky. „Čeká nás velmi dobrý tým, který má ve svém středu řadu osobností. Kromě toho hraje v útoku nejlepší střelec soutěže Libor Kozák,“ upozorňuje Marko.

Právě Kozákovi šlape na paty jihlavský kanonýr Pavel Simr. Jenomže ten v minulém zápase vyfasoval za protesty červenou kartu a určitě bude chybět. V útoku by ho měl nahradit Vladimír Vácha. „Společně s Faldynou by měli vytvořit vepředu silnou dvojici,“ naznačil kouč Vysočiny složení jihlavského útoku.

Do sestavy se po karetním trestu vrací stoper Peter Šedivý, kterého proti Krči musel nahradit záložník Martin Sviták. V pořádku je po lehkém zranění Pavel Mezlík. „Od začátku hrát ale asi nebude,“ prozradil Marko.

Ze hřiště Opavy, která doma na podzim ztratila body pouze při bezbrankové remíze se Slováckem, nechce jihlavský kouč odjet s prázdnou. „Samozřejmě bychom rádi překvapili, ale uvidíme podle vývoje zápasu, s čím můžeme a nemůžeme být spokojení,“ dodal Marko.

Slezané mají jasný úkol - rozloučit se s podzimem výhrou. „Ideální by navíc bylo, kdyby padlo hodně branek,“ přeje si opavský kouč Jiří Neček.

O síle Jihlavy moc dobře ví. „Respekt máme,“ dodává trenér.

Do sestavy Slezského FC se po karetním trestu vrací Milan Barteska. Naopak čtyři karty vyřadily ze hry Radomíra Víška. „Alternativy v hlavě mám,“ uzavřel Neček.

Předpokládané sestavy:

Slezský SFC Opava: Novák - Kolínek, Pejša, Mezlík, Matula - Partyš, Barteska, Wirth, Kiša - Kozák, Janoviak.
FC Vysočina Jihlava: Macháček - Bartoš, Šedivý, Suchý, Vepřek - Veselý, Sviták, Lovětínský, Cihlář - Vácha, Faldyna.
Zápas začíná v 17 hodin.