Plánované jarní předehrávky se ruší kvůli nepřízni počasí.

„Předpověď není příznivá, a co máme informace, tak i kluby vzaly naše rozhodnutí s povděkem. Jsou spíše nakloněni tomu, že se hrát nebude,“ komentuje předseda výkonného výboru OFS Jihlava Karel Kříž.

Jde především o záchranu hracích ploch, které by jen málokde nabídly regulérní terény. „Koncem března, kdy začne jarní část, nemusí být povrchy také kvalitní, ale dá se to odehrát v náhradních termínech v květnu, které vycházejí na čtvrtky,“ nahlíží Kříž do budoucna.

 

Kříž: Hrát se má na trávě

Přestože je několik utkání, kterým by špatné klima tolik neuškodilo a mohla by se odehrát, volil výbor jednoznačně. „Třeba v Třešti by bylo pískové hřiště kvalitněji připravené než mnohé trávníky. Ale fotbal se má hrát na trávě a většina klubů navíc nedisponuje náhradními hřišti,“ doplňuje předseda.
Výrok komise kluby z okresních soutěží potěšil. V Jamném dokonce doufali ve zhoršení počasí.

 

Týmy mají starost o hřiště

„Těšili jsme se z toho, že se horší,“ říká Antonín Kubín. „Máme starost o své hřiště, které je nyní v pohodě, a chceme, aby na začátek jara bylo dobře připravené. Víme, jak dopadla už tento víkend hřiště u jiných týmů, takže jsme spokojeni. A jde hlavně o zdraví hráčů, které by za těchto podmínek bylo ohrožené,“ dodává Kubín.

Spokojenost panuje i v táboře Bítovčic, které měly doma o víkendu hostit rezervu Dobronína.

„Jenom dobře, že se pokračovat nebude. Zbytečně bychom si hřiště, které je teď celkem v pohodě, zničili,“ dodává bítovčický Miroslav Šťáva.