Ze zástupců Vysočiny hrála o víkendu Třebíč, která se v sobotu představila v Boskovicích. Jihlava B v MSFL a divizní Velké Meziříčí, Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou měly nečekané volno.

Vzít za své musely především nedělní zápasy. V MSFL se nehrálo ve čtyřech případech. Divize D musela oželet tři utkání. Dopoledne se mělo hrát ve Velkém Meziříčí, kam přijel Rousínov.

„Stav hrací plochy byl neregulérní a všechno směřovalo k tomu, že se zápas odehraje na umělé trávě. „Byla sice prohrnutá, ale sněžilo tak vydatně, že by se hrát opravdu nedalo,“ říká velkomeziříčský kouč Miroslav Karpíšek. O osudu zápasu rozhodne až Sportovně technická komise (STK), protože se kluby na náhradním termínu nedomluvily. „Chtěli jsme hrát ve středu 21. listopadu. Soupeř si ale přeje utkání odložit až na jaro,“ prozradil Karpíšek.

O náhradních termínech se hovořilo i ve Žďáře, kam přijela Líšeň. „Jednali jsme o 24. a 25. listopadu s tím, že bychom si prohodili pořadatelství. V Brně by byly podmínky přece jen přijatelnější,“ řekl předseda a trenér žďárského klubu Petr Nedvěd.

O změně pořadatelství uvažují i v Jihlavě, kde k zápasu 14. kola MSFL přijely Mutěnice. „Oba celky se dohodly na 21. listopad. Mělo by se hrát v Mutěnicích,“ řekl mluvčí jihlavského klubu Miroslav Fuks.

Překvapivě nehrál ani Havlíčkův Brod, který měl nastoupit v Hrušovanech. „Hřiště bylo v neregulérním stavu,“ hlásil na cestě z jihu Moravy kouč Slovanu Josef Soural. Nováček divize by měl důležitý zápas se sestupem ohroženými Hrušovany odehrát za čtrnáct dní. Za týden je totiž na programu předehrávka 16. kola. Už teď se ale spekuluje, že bude zrušena. „Podzim má údajně skončit 14. kolem,“ prozradil Soural.