„Jsou to hráči, kteří splňují naši představu ohledně nového budování kádru. Oba mají k Vysočině vztah a jedná se o bojové typy,“ řekl na adresu bývalých opor.

Na spadnutí je především příchod Slámy, který by se k týmu měl připojit ještě během listopadových tréninků před zimní pauzou.

V pátek čekalo Tulise jednání v Brně ohledně přestupu kanonýra Pavla Simra, kterému v Jihlavě společně s dalšími osmi hráči končí hostování. „Se třemi čtyřmi z nich se rozloučíme,“ prozradil Tulis, který ovšem nechtěl být konkrétní. „Hráči mají smlouvy do 31. 12. 2007, takže se stále jedná o naše zaměstnance a my tyto interní věci nechceme ještě zveřejňovat.“

V jednání jsou i některé posily z nižších soutěží. Ty by se měly představit během listopadového předpřípravného období. Už tuto středu hraje Jihlava v Humpolci s místním účastníkem krajského přeboru.

Další středu, 28. listopadu, pak doma přivítá Mikulov, který hraje nejvyšší krajskou soutěž jižní Moravy.

V zimní přípravě čekají svěřence trenéra Karola Marka atraktivní soupeři. V rámci soustředění v Itálii se utkají například s druholigovou Brescií. Během přípravy se tým střetne i s prvoligovými slovenskými kluby Trenčínem a Slovanem Bratislava a druholigovým bratislavským Interem. V jednání je i český prvoligový klub.

„Během víkendů nás budou čekat těžší soupeři a v týdnu odehrajeme zápasy s týmy z nižších soutěží, ve kterých budeme pilovat jednotlivé herní situace,“ vysvětlil trenér Marko.