Pikantní zápas čeká mimo jiné na humpoleckého trenéra Jindřicha Březinu, který ještě loňskou sezonu vedl jihlavskou juniorku a během řady let se stal stálicí v realizačních týmech FC Vysočina.

„Pikantní je možná tak guláš, a k tomu chlazené plzeňské,“ reagoval Březina s úsměvem. „My jsme trochu jinde než Jihlava. Jsme rádi, že můžeme být jejím sparringpartnerem. Půjde o to, aby se nikdo nezranil,“ podotkl.

Trenér Vysočiny Karol Marko má v plánu otestovat několik mladých hráčů, včetně jedné zatím utajené posily. „Kdo to bude? Nechte se překvapit,“ řekl jen. Prý se ale nebude jednat o Radka Slámu, který se má do Jihlavy vrátit. Na Slovensku, kde působí v FC Lučenec, ale prý ještě trénují.

K dalším avizovaným změnám ještě nedošlo. „Nikdo od nás neodešel. Ale v Humpolci nenastoupí Martin Suchý, který měl zdravotní problémy,“ řekl Marko na adresu slovenského stopera.

Zápasovou zátěž si ještě nevyzkouší ani kapitán Michal Kadlec, který se zotavuje po artroskopii kolena. „Jsme domluvení, že si zahraje poločas v zápase s Mikulovem,“ dodal jihlavský trenér. Ten nevyužije zatím ani nadějné dorostence. „Mají do příštího týdne volno.“

Humpolci bude z obvyklých opor scházet špílmachr Martin Guzik a stoper Jiří Hes, který v Jihlavě dřív působil. „Oba jsou na marodce,“ vysvětlil Březina.

Předpokládané sestavy:

FK Humpolec: Padrnos - Kameš, Keller, Černík, Kotek - Paťha, Pícha, Hájek, Svoboda - Křikava, Jíša.
FC Vysočina Jihlava: Rzeszoto - Bartoš, Sviták, Šedivý, Drga - Veselý, Čermák, Lovětínský, Cihlář - Simr, Faldyna.
Zápas začíná v 18 hodin