„To je velmi ošidné, protože Líšeň má kvalitní mužstvo. Viděl jsem ji ze začátku podzimu, když měla dobrou formu, a to hrála velmi dobře. Myslím si, že vítězství v poháru nad Slavií hráčům uškodilo. Hned zápas potom v Rájci, kde jsem viděl poločas, byli unavení. Protože od té doby nevyhrála a výsledky zdaleka neodpovídají kvalitám týmu. Líšeň měla i smůlu, třeba ve Velkém Meziříčí byla jasně lepší, ale prohrála 1:0,“ varuje žďárský trenér Petr Nedvěd.

Jeho svěřenci si budou muset dát pozor na několik individualit. „Je to těžké, týká se to hned několika hráčů. Hodně využívají Jaroše, to je jejich klíčový hráč. Nebezpečný je i střední obránce Švec, jenž je velmi konstruktivní. Dokáže vyvézt balon a rozehrát nebezpečnou akci. Líšeň má velmi rychlý přechod do útoku, z první dokážou na čtyři doteky dostat míč až k Jarošovi. Osobně se velmi divím, že se jim tak hodně nedaří,“ pokračuje Nedvěd.

Žďárský trenér ještě o sestavě včera odpoledne jasno neměl. „Čtrnáct dní jsme stáli. Pauza je dlouhá, pár hráčů jsem týden neviděl. Program jsme měli už naplánovaný jinak. Chtěli jsme hrát minulou neděli, jenže Líšeň v poháru hostila Žižkov. Všichni se už těšili na konec, ale musíme ještě poslední krok zvládnout.“

Kádr však početně slabší určitě nebude. „Z toho strach nemám. Nevím, jak jsou na tom někteří hráči zdravotně, ale v případě nouze povoláme dorostence.“
Ve Žďáru myslí ale na výhru. „Kdo ví, jak se nám bude dařit na jaře. Každý bod bude dobrý, chceme vyhrát,“ uzavírá Nedvěd.