Nákop Radima Chmelíčka z půlky hřiště plachtil vápnem a Bratršovský zády k brance hlavou skóroval. Pak ale zůstal ležet nehybně na zemi a musel být ošetřen mimo hřiště. „To, že byl gól, jsem se dozvěděl až za brankou,“ popisuje. Co se vlastně stalo? Do souboje o míč šel i brankář Kučera. „Chtěl ho vyboxovat, ale místo toho mi dal pěstmi do hlavy,“ vybavuje si Bratršovský.

Naštěstí pro Žďár zápas dohrál. „Trochu mě bolela hlava, ale už je to v pohodě,“ ujistil. Po utkání neskrýval spokojenost. „Prakticky tři týdny jsme nehráli. Nikdo nemohl vědět, co to s námi udělá. Naštěstí nám pomohl ten brzký gól. A taky chyby brankáře,“ uznává třicetiletý exjihlavský fotbalista.

Se žďárským podzimem je spokojený. „Když srovnám loňských šestnáct a letošních pětadvacet bodů, tak je to paráda,“ pochvaluje si.

Některé výsledkové výkyvy prý byly pochopitelné. „Ačkoliv máme kvalitní tým, tak je náš kádr celkem úzký a v případě absence dvou tří lidí, což se nám v průběhu podzimu stalo, to je problém,“ vysvětluje Bratršovský.