Ve dvou posledních přípravných zápasech vyzkoušel trenér Karol Marko celkem dvanáct nových fotbalistů. „O tři z nich máme zájem,“ naznačil sportovní ředitel Zdeněk Šmýd. Konkrétní ale být nechtěl - přesto jsou jména veřejným tajemstvím.

Kouč Marko jasně deklaroval zájem o brněnského Michala Beleje, přijít by mohl i obránce Jablonce Pavel Patka. Vyloučeno není ani angažování gólmana Martina Lipčáka, protože Branislav Rzeszoto stále neprodloužil smlouvu. „Problém u Rzeszota je, že požaduje prvoligové podmínky, které mu v současné době nemůžeme nabídnout. Ještě se bude jednat,“ podotkl Šmýd.

Jihlava bude rovněž angažovat slovenského dorostence Stanislava Humaje, který by mohl být pro klub dalším perspektivním útočníkem.

Šmýd nevyloučil ani další jména, která se během přípravy na hřišti neobjevila. „Jedná se o hráče s prvoligovými zkušenostmi. Ale konkrétní budu až po jednání,“ naznačil.

Hned na konci sezony deklaroval ředitel klubu Zdeněk Tulis dva návraty. Objevit v kádru by se měli Radek Sláma a Lukáš Vaculík. „Vaculík se sice zotavuje po zranění, ale zhruba v únoru by se mohl zapojit do přípravy,“ potvrdil Tulis, který znova zdůraznil novou filozofii stavby A-týmu.

„Musíme se rozloučit s nějakými postupovými ambicemi a nastolit systém založený na odchovancích a kmenových hráčích,“ zopakoval poněkolikáté.

Doposud testovaní hráči

Brankáři: Martin Lipčák (Zalaegerszeg)
Obránci: Pavel Patka (Jablonec), Martin Dupal (Rájec-Jestřebí), Petr Tlustý (Vyšehrad).
Záložníci: Lester (Anglie), Apos (Ghana), Martin Chalupa (Vyšehrad), Michal Belej (Brno), František Schneider (Brno).
Útočníci: Aleš Pacák (Brno), Tomáš Vlček (Pelhřimov), Stanislav Humaj (Prievidza, Dolní Vestenice).