JIHLAVA B - H. BROD

10:0

„Výsledku ale nepřikládám žádnou váhu. Byl to kvalitní trénink, který podle mého názoru splnil účel,“ řekl po utkání jihlavský trenér Roman Kučera.

V první půli ještě rozdíl nebyl tak patrný. Ovšem Šamánek s Borovským pálili ostrými a prakticky všechny svoje šance využili.

Druhá polovina utkání se změnila především ve střelecký koncert střídajícího Luďka Procházky. Kapitán ligového dorostu si během 28 minut připsal hattrick. V sestavě se také objevil navrátilec ze Žďáru Jiří Bureš.

„Vyzkoušeli jsme i hráče širšího kádru, ale žádné závěry z takového zápasu dělat nemůžu,“ podotkl Kučera, který nechal odpočívat gólmanskou jedničku Martina Štěpanovského a kapitána Jiřího Chlupa.

To havlíčkobrodský trenér Josef Soural měl absencí daleko víc, což se pochopitelně podepsalo i na konečném výsledku. „Přijeli jsme ve dvanácti lidech a ten dvanáctý byl náhradní gólman. Nastoupili za nás kluci z dorostu a z béčka, které hraje III. třídu,“ vypočítává kouč Slovanu.

Žádnou těžkou hlavu si proto z debaklu nedělal. „To vůbec. Viděli jsme se po čtrnácti dnech a hned šli do zápasu. Beru to jako dobrou možnost přípravy,“ podotkl Soural.

Góly: 15. a 20. Borovský, 21. a 35. Šamánek, 57. 66. a 85. Procházka, 80. Netrda, 83. Naniaš, 86. Chmelík. Poločas: 4:0. Jihlava B: Žejdlík - Hříbek, Kříž (46. Havránek), Kovařík, Naniaš - Čermák (46. Benda), Nidederle (46. Bureš), Chmelík, Netrda - Šamánek (46. Procházka), Borovský. Havlíčkův Brod: Koudelka (46. Adamec) - Procházka, Novotný, Végh, Mišta - Ganobjak, Nepovím, Bláha, M. Mareš - Zimprich, Janďourek.