Perspektivní hvězdy, které přišly během letní přestávky s velkou pompou, jsou fuč. Osa Slavia, Brno, Slovensko se rozpadla. Teď se zase jede v moderním trendu totálního mládí.

Chudáci čtyřiadvacetiletí anebo nedej bože pětadvacetiletí dědkové, kteří doposud marně bojovali o šanci. „Chceme dát příležitost klukům, pro které Jihlava něco znamená,“ hlásali v klubu a zároveň posílali kmenové hráče na hostování do nižších soutěží.

Protiřečení se ale projevilo vícekrát. „Nejsme zastánci výměny trenérů, chceme dát prostor koncepční a dlouhodobé práci,“ ozývalo se.

Kouč Luboš Zákostelský se od týmu poroučel po sedmi zápasech. A to mu prý vedení den před odvoláním tvrdilo, že má důvěru.

Podobná, ale ještě trapnější příhoda se stala ve čtvrtek, když se obránce Pavel Bartoš dozvěděl od novináře, že v klubu končí. Zpráva o změnách v kádru přitom byla na webových stránkách už od středečního večera.

Teprve ve čtvrtek před obědem svolával sportovní manažer Šmýd odpadlíky, aby jim oznámil, tedy vlastně jen potvrdil, že už pro ně není místo.

Klub se přitom stále ohání filosofii Sparty a Slavie. „Tam to dělají takhle a takhle.“ …ale s nepotřebnými hráči zachází trochu jinak - jako s lidmi. A novináři nezastupují manažery.