Jenže jistá není ani budoucnost Petra Faldyny, kterému rovněž vypršel na Vysočině kontrakt. Kmenový hráč Českých Budějovic zatím neví, kde bude na jaře působit.

 

Do zahraničí?

„Je tam několik variant. Něco se rýsuje třeba i v zahraničí. Zatím tomu ale nechávám volný průběh a užívám si dovolenou. Třeba se tady v přípravě objevím, uvidíme,“ řekl Faldyna.

Jednatřicetiletý kanonýr nastřílel na podzim šest gólů. Pavel Simr má o dvě branky více. Celkem jejich čtrnáct zásahů má vzhledem ke dvaceti nastříleným brankám Jihlavy za podzim hodně velký význam.

„Jenže teď odešla řada hráčů. Kdoví, jak to tam všechno bude. Ale dvanáct jmen je opravdu hodně. Neříkám, že všichni odešli neprávem, ale třeba se mi hodně nelíbí, co provedli Pavlu Bartošovi (o svém odchodu se dozvěděl od novináře - pozn. red.),“ kroutí hlavou Faldyna.

 

Velký skok

Sám nedokáže odhadnout, jak by si tým v případě totální sázky na mládí ve druhé lize vedl. „O záchranu se hrát sice nemusí, ale druhá liga je přece jenom od MSFL a dorosteneckých soutěží dost velký rozdíl,“ řekl útočník.