„Jednání bylo otázkou chvilky. Jihlava přišla po tom úvodním oťukávání s konkrétní nabídkou a dohodli jsme se,“ pochvaloval si sedmadvacetiletý Sláma.

Kmenový hráč Slavie, kam odešel před šesti lety jako nejdražší fotbalista Jihlavy, strávil podzimní část ve slovenském druholigovém Lučenci. Tam měl smlouvu ještě do konce sezony. „I když se nám dařilo, tak jsem chtěl pryč. Nabídky byly i ze Slovenska, ale to by se táhlo ještě začátkem příštího roku,“ vysvětluje.

Kreativního záložníka si vytipoval trenér Karol Marko. „Na konci podzimu jsme se spolu bavili. Počítá se mnou do středové řady,“ tvrdí.

Na druhou stranu má ale od svých slovenských spoluhráčů reference o trenérově důrazu na fyzické kondici. „Vyznává prý rychlý běhavý fotbal, takže zimní příprava budou asi galeje,“ směje se.

Sláma po přestupu do Slavie na jaře 2002 vydržel v klubu jen rok. Poté postupně hostoval v Blšanech a v Hradci Králové. Sezonu 2004/2005 strávil opět v kádru sešívaných a poté následovalo angažmá v kyperském MEAP Nicosia, druholigovém Sokolovu a slovenském Lučenci.