„Tohle jsem si loni ani nepředstavoval. Je to super,“ říká Gebre Selassie, který na Štědrý den oslavil jednadvacáté narozeniny. Minulé Vánoce tvrdil, že ho čeká zlomový rok jeho kariéry; a měl pravdu. Letos už má smělejší cíle. „Zahrát si na jaře Pohár UEFA, vyhrát se Slavii ligu a konečně nastoupit v Lize mistrů,“ vyjmenovává fotbalové priority.

A co našel oslavenec pod stromečkem? „Takové ty praktické věci, nic extra. Ale samozřejmě mám ze všech dárků radost,“ ujišťuje.

Svátky tráví doma, ve Velkém Meziříčí. „Ale ne na pohovce. Chodím na nohejbal a plavat, abych se udržoval v kondici,“ vysvětluje. Ještě před Štědrým dnem navštívil trénink velkomeziříčské přípravky. Malí kluci měli na vycházející hvězdu spoustu všetečných otázek.

„Bylo to příjemné odreagování,“ podotkl Gebre Selassie.

Dovolená mu ale končí už příští středu. „Příprava nám začíná už 2. ledna, takže toho času moc není,“ říká fotbalista tmavé pleti, jehož otec pochází z Etiopie. Do rodné země jeho rodiče se také chystá - pokud bude čas. „Naši tam pojedou asi v létě, ale nevím, jestli s nimi pojedu. Bohužel to nezáleží na mě,“ krčí rameny od pondělka jednadvacetiletý fotbalista.