Kouče Luboše Wiederlechnera ale postavení v tabulce nijak zvlášť z trenérské sesle nezvedá.

„Herní projev se mi líbil a nějaký neúspěch si nechceme připouštět,“ tvrdí Wiederlechner.

Systém zvládli

Šéf třešťské lavičky se více než sázky na mládí obával zvládnutí nového herního stylu, který svému týmu vštěpoval. Hrát v I. A třídě „čtyřku v lajně“ je hodně neobvyklé. „Z toho jsem měl největší strach, jestli si na to vůbec zvyknou. A můžu říci, že to zvládli solidně, dokonce i jeden starší kluk se přizpůsobil,“ usmívá se Wiederlechner.

Vady na kráse ale nový herní systém přece jenom měl. „Spíš nám z toho plynuly chyby gólmanů, kteří nebyli zvyklí se tolik zapojovat do hry. Chtěl jsem, aby víc hráli, ale tam nám to skřípalo. Takže jsme tu jejich hru museli trochu poupravit,“ přibližuje kouč.

Zahazovali šance

Herní projev se i přes pochopitelné chyby přibližoval trenérovým představám. Solidní výkony ovšem boural někdy až prokletý prostor mezi třemi tyčemi.

„Naším největším problémem v celém podzimu bylo proměňování šancí,“ potvrzuje obrovskou bolest, která se zápas od zápasu zvětšovala. „Postupně během sezony se hra dopředu zlepšovala, ale i vyložené šance jsme nedokázali proměnit,“ kroutí hlavou kouč. Vinu nese jediný možný faktor. Mládí. „Ten útok je hodně nezkušený. Jsou tam dvacetiletí kluci, kterým chybí klid,“ ví trenér.

Venku čtvrtí!

Góly scházely hlavně v domácích utkáních, kde se hodněkrát hrálo podle třešťských not, ale do černého zamířil většinou vícekrát soupeř. Pouze ve třech případech skončily zápasy dělbou bodů. „Ta bilance je hodně špatná, ale je to dané právě tím, že jsme ty góly prostě nedávali,“ smutní Wiederlechner.

Nečekaně vysoko se po podzimu ocitla Třešť v tabulce zápasů na hřištích soupeřů, kde je na 4. místě! „Dokázali jsme porazit Stonařov a Bohdalov, kteří jsou na naší úrovni, což bylo hodně důležité,“ těší trenéra.

A tříbodový import se konal i v posledním kole v Náměšti. „To je hodně velký paradox, protože Náměšť nás jako jedna z mála přehrála. Tam jsme si vyhrát nezasloužili. Na šance to bylo asi 10:3 a skončilo to 1:3 pro nás. Ten nahoře nejspíš musel vidět celý podzim, a v tomhle utkání nám to vrátil,“ komentuje trenér cenné vítězství.

Strach nemají

Zvládnutý systém zónové obrany ale nepřinesl potřebné body pro klidný jarní dojezd. S jakou půjde Třešť do odvetné části? „Máme dvanáct bodů a potřebovali bychom ještě dvacet. Ty by nám měly stačit. To ale doma budeme muset s týmy na naší úrovni uspět a snad i z venku něco přivezeme,“ plánuje Wiederlechner a doplňuje: „Ze hry strach nemám a sestupové problémy se snažíme nepřipouštět.“

Bez posil

A s přípravou na bodově úspěšnější jaro třešťský tým nezahálí. Nepopulární dril se rozjíždí už druhý den po Novém roce. „Samozřejmě kluky čeká nabírání fyzičky a síly. Pojedeme na dvě krátká soustředění na Čeřínek a odehrajeme tak tři čtyři přípravné zápasy,“ odhaluje.

S novými tvářemi se prý během přípravy seznamovat nebude. „Pouze chceme udržet Kodyse, který je tady na hostování z Hodic, jinak žádné nové posily neplánujeme,“ uzavírá Luboš Wiederlechner.

INFOGRAFIKA: třešťský podzim