Až na jednu výjimku startovaly na středečním klání stejné celky, které se v hale SK představily vloni. Pouze torzo FC Fischer Café Brno nahradil tentokrát skutečně kvalitní výběr brněnské malé kopané. Pohled do soupisek brzy potvrdil staré pravidlo, že se většina celků dokáže „vyztužit“ vánočními oporami.

Klokani překvapili

Ve skupině A bylo od počátku vidět, že se sešlo pět vyrovnaných celků. Sloni ale přeci jen hráli prim. Jediný problém měli s Ježky, které zdolali až brankou v posledních vteřinách zápasu. Colas právě s Ježky bojoval o druhé místo, které nakonec získal jen díky většímu počtu vstřelených branek.

Rychlá rota porazila hned v prvním utkání Hemu 1:0 a díky této výhře postoupila do čtvrtfinále. Hema se stejně jako před rokem hodně špatně vyspala a po čtyřech prohrách se již před jedenáctou s turnajem rozloučila.

Skupinu B ovládl brněnský výběr, který ztratil body pouze za remízu 1:1 s Penthousem. Starlet s „prvoligovým“ Štohanzlem sice vyhrál úvodní dva zápasy, ale po prohrách s MK Brno a Penthousem skončil až třetí. Klokani se jen těžko sešli, a když měli po prvních dvou kolech 0 bodů a skóre 0:7, nedal by na jejich postup nikdo ani korunu. Jenže potom zaznamenali dvě zázračné výhry 2:1 nad podzimním mistrem Penthousem, i bronzovými Klasiky a šli do čtvrtfinále!

Silnější „béčko“

V tom již ale naprosto nestačili na favorizované Slony (1:7), jejichž výhra byla jediným triumfem v pomyslném souboji mužstev z A a B skupiny. Ve zbývajících třech duelech již byly šťastnější celky z „béčka“. Starlet dlouho vedl nad Colasem 2:1, ale dvě vteřiny před koncem inkasoval vyrovnávající gól a postup si musel vybojovat až penaltovým rozstřelem, ve kterém triumfoval brankář Prchal.

Ježci zlobili Penthouse hodně dlouho, ale nakonec se přes magickou laťku do semifinále znovu nepřehoupli – Penthouse zvítězil 3:1. Čtyřku nejlepších doplnil brněnský výběr, který zdolal Rychlou rotou 2:1.

Brno lehce smetlo Starlet

V semifinále se MK Brno bez přestávky vrhlo na Starlet, který rozjetému soupeři dokázal vzdorovat jen pár úvodních minut. Potom Brno podniklo několik smrtících brejků, jejichž výsledkem byla dokonalá zkáza defenzívy Starletu – 5:0.

Druhé semifinále bylo sice vyrovnanější, ale Penthouse nakonec na Slony také nestačil a po prohře 2:4 se musel rozloučit s vidinou obhajoby loňského vítězství.

V boji o 3. místo ztratil Penthouse tři minuty před koncem vedení, a tak musely rozhodnout penalty. Až do čtvrté série byli všichni exekutoři, ale potom za Starlet zaváhal Paiskr a Penthouse vyhrál na penalty 4:3.

Finalový souboj přinesl zajímavou kopanou pouze v prvním poločase, kdy sice Brno mělo více ze hry, ale Sloni vyráželi do smrtících brejků, ze kterých vytěžili dvoubrankové vedení. Ve druhém dějství se Brno snažilo o zvrat, ale nakonec ztratilo zápas díky nedisciplinovanosti dvou hráčů, kteří vyfasovali červenou. Sloni tak v poklidu vsítili rozhozenému sokovi další branky a po výhře 4:1 se mohli radovat z prvního titulu!

Zasloužený triumf

„Vítězství Slonů bylo zcela zasloužené, neboť porazili všechny své soupeře. Dirigent Koníř se tentokrát obklopil mixem dravého mládí a zkušenosti. Navíc brankář Pospíchal udržel průměr jedné obdržené branky na zápas. Celý tým působil stále svěžím dojmem a vlastně za celý turnaj se nedostal do kritické situace, která by mu ubrala síly,“ komentuje výkon vítězného týmu předseda MK Jihlava Jan Mráka.

„Celkově nabídl Vánoční turnaj kvalitní kopanou s řadou lákadel pro početné obecenstvo. K největším hvězdám patřili Koníř, Cupák, Štohanzl a radost byla sledovat v akci duo mladých střelců Durdu s Durajkou,“ dodává Mráka.