„Je zde celá řada nových hráčů, proto jsme zvolili tuto variantu,“ vysvětlil v neděli asistent jihlavského trenéra Josef Vrzáček.

Společně s hlavním lodivodem Karolem Markem totiž oproti podzimu přivítá v kabině minimálně deset nových fotbalistů; a mohou přibýt i další.

„Jednal jsem i během víkendu a nevylučuji, že ještě někdo přibude,“ naznačil manažer FC Vysočina Zdeněk Šmýd.

Po podzimu desátý tým druhé ligy zažil razantní čistku. Z různých důvodů opustilo klub hned deset hráčů. Vedení se rozhodlo vsadit kartu na mládí a překvapivě se zbavilo několika opor, které měly na jihlavské poměry nadstandardní podmínky.

Razantně zatočilo především se zkušeným bekem Pavlem Bartošem, kterému nebyla prodloužena smlouva. Poroučet se museli i gólman Branislav Rzeszoto či kanonýr Petr Faldyna. Hostování navíc skončilo dalšímu střelci - Pavlu Simrovi z Brna a dalším hráčům.

Do týmu se od dnešního pondělí zapojí hned pětice hráčů z juniorky. Soupisku navíc doplnil i navrátilec Radek Sláma. Na půlroční hostování přichází olomoucký štít Jiří Gába či brněnský mladík František Schneider.

Ze zástupců nižších soutěží se dnes v kabině objeví obránce Petr Tlustý z Vyšehradu a Martin Dupal z Rájce-Jestřebí. Z hostování z Bystrce se navíc vrátil Michal Pacholík.

Kádr doplnili mladíci

Fotbalová Jihlava v neděli večer znovu posílila. Do druholigového kádru FC Vysočina přichází z Olomouce na hostování stoper reprezentační devatenáctky Lukáš Bodeček a z Břeclavi útočník Jan Veselý.

„Bodeček u nás bude půl roku hostovat, přičemž disponujeme opcí na případné prodloužení. Do přípravy jde i Veselý s tím, že se podle vývoje doplnění kádru během zimy může přesunout do juniorky,“ upřesnil sportovní manažer Zdeněk Šmýd.