„Za poslední roky tady bylo hodně změn a hráčský obrat byl velký, takže to pro mě není zas až tak velká novinka. I když je pravda, že teď v kabině sedí asi deset nových kluků,“ zůstává v klidu.

Prvoligovou sezonu z před dvou let přitom kromě něj pamatuje už jen šest hráčů - brankář Petr Tulis, záložníci Michal Lovětínský, Jiří Malínek, Michal Pacholík a Michal Veselý a útočník Vladimír Vácha.

„Ale nevidím v tom žádný problém. Příprava je přece mimo jiné od toho, aby se zkoušeli noví hráči. Během zimní i letní přestávky se vždycky hledají fotbalisté, kteří by tým mohli posílit,“ říká Kadlec, který v Jihlavě kroutí už svou desátou sezonu.

Na podzim toho ale kvůli zranění kolena a následné artroskopii příliš neodehrál. Dva starty je na stálici a pilíře zadních řad FC Vysočina tuze málo.

„Teď už je ale všechno v pořádku. Zdravotní testy, které budeme v týdnu absolvovat, jsou jen formalitou. Do přípravy jdu naplno. Koleno by mělo vydržet,“ ujistil Kadlec, který už naskočil po skončení podzimní části do přípravného zápasu s Mikulovem. „Žádné komplikace po tom zápase nebyly,“ dodal.