„Zatím se jeví dobře. Ale samozřejmě je teprve začátek přípravy a víc nám ukážou následující dny a hlavně přátelské zápasy,“ řekl jihlavský trenér Karol Marko.

Rovněž druhý z brazilských fotbalistů, Nilvinho, se v úterý zapojil do zimní přípravy Jihlavy.

Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Doporučení přímo z Brazílie

Vysočina už má s angažováním brazilských fotbalistů zkušenosti. V létě zkoušela Alemia a Marcela. Oba hráči sjednaní přes agenturu ale v týmu vydrželi pouze do zahájení soutěže a pak se překvapivě rozhodli odejít.

„Tehdy jsem tu ještě nebyl. Na Gabriela a Nilvinha mám doporučení přímo z Brazílie, nikoliv od nějaké agentury,“ upozornil Marko.

Také jazyková bariéra nebude žádný problém, protože jihlavský trenér portugalštinu plynule ovládá. „Při rozhovoru jen potvrdili, že jde o ambiciózní kluky, kteří se chtějí prosadit v Evropě. Oba jsou obránci. Gabriel navíc hrál druhou nejvyšší brazilskou soutěž,“ dodal trenér Marko.

Na úterním zahajovacím tréninku chyběly tradiční opory. Ty jsou totiž v první skupině, která vyrazila na zdravotní testy do Brna.

Testovací týden

Ostatní měli dopoledne třífázový trénink. Dvě skupiny se postupně střídaly v posilovně, na umělé trávě za hlavní tribunou a na běžeckém oválu.

„Tento týden je spíš ve znamení testování a toho, jakou zátěž hráči v zimní přípravě zvládnou. Proto zkoušíme i některé nové cviky,“ vysvětlil Marko, který na hráčích praktikoval i poznatky ze své stáže v italské Veroně.