„Ale dalo by se říct, že teď mám k dispozici věkově starší kádr,“ usmíval se Kučera. Do přípravy s rezervou jdou totiž i zkušený Štěpán Wasserbauer a Josef Šplíchal. Oba podzimní část strávili v souvislosti s omlazováním juniorky na hostování. Postupně by se prý měl zapojit i Pavel Bartoš. „Budou mít možnost hledat si angažmá,“ vysvětlil sportovní manažer klubu Zdeněk Šmýd. Juniorku ještě na konci ledna doplní útočník Vladimír Peška, který se zotavuje po operaci kolena.

Stávající kádr navíc rozšířili Ivan Čermák, který opouští kabinu A-týmu, a dorostenci Petr Filip a Luděk Procházka.

„Samozřejmě počítáme s tím, že se k nám postupem času přesunou někteří kluci z áčka, kde momentálně trénuje pětadvacet lidí. Takže se složení kádru bude během zimy měnit,“ podotkl trenér Kučera. V nejbližších dnech má v plánu nabírání fyzické kondice.

„Začneme hrubou přípravou. Herní část odstartuje 20. ledna, kdy nás čeká divizní Velké Meziříčí,“ dodal jihlavský kouč.

Moc lidí už tady neznám, smál se Wasserbauer

Ještě na jaře byl kapitánem juniorky. Nyní je ale univerzál Štěpán Wasserbauer naprosto v odlišné roli. Na začátku zimní přípravy tuší, že si za jihlavskou rezervu už s největší pravděpodobností mistrovský zápas nezahraje.

„Nastupuju do zimní přípravy s tím, že si mám možnost hledat angažmá. Ale samozřejmě zatím nevím, jak se všechno bude vyvíjet,“ říká čtyřiadvacetiletý fotbalista.

Podzim začal jako hráč druholigového A-týmu. Pak ho ale tehdejší trenér Luboš Zákostelský nečekaně vyřadil z kádru a Wasserbauer putoval na hostování do divizního Velkého Meziříčí.

„Je možné, že tam strávím i jaro,“ naznačuje.

Včerejší návrat do jihlavské kabiny pro něj byl zvláštní. „Juniorka teď hodně omladila. Většinu kluků moc neznám,“ smál se nejstarší účastník úvodního tréninku.