„Prioritou je spíš udržet stávající hráče, což se taky nemusí podařit. Náhrady jsou hodně nejisté,“ říká místopředseda velkomeziříčského klubu Radovan Necid. Může se klidně stát, že se týmu rozpadne obrana. Jihlavan Štěpán Wasserbauer začal přípravu se svým mateřským klubem. Navíc ho lanaří týmy z MSFL. Tomáš Galia je zase kmenovým hráčem Morkovic. „O oba máme eminentní zájem. Musíme prostě doufat,“ krčí rameny Necid.

 

Výpomoc Jihlavy

V nezáviděníhodné pozici je i Žďár. Tým trenérského tandemu Petr Nedvěd, Libor Štourač asi na jaro přijde o svého špílmachra Radima Chmelíčka.

Dispečer středu pole musel znovu podstoupit operaci kolena. „Samozřejmě naděje je, ale osobně si myslím, že jaro úplně vynechá,“ smutní Nedvěd. Ten doufá především ve spolupráci s Jihlavou, která by mohla ke konci zimní přípravy uvolnit některé hráče. „Stejně jako na podzim bychom chtěli z juniorky Jirku Bureše, ale ten má ambice v Jihlavě zůstat,“ přemítá žďárský kouč a zároveň předseda klubu.

 

Přijde Třebíč o jedničku?

Optimismus nevládne ani v Třebíči. Trenér Karel Kolesa měl zájem o hartvíkovického Tomáše Novotného, kterého ale zlanařily A-třídní Jaroměřice. „Dal přednost klubu, který má ambice postoupit do krajského přeboru, před divizním týmem. Je to jeho rozhodnutí,“ krčí rameny Kolesa. Jeho tým opouští mladý obránce Martin Cenek, který se vrací do Židenic.

Asi nejcitelnější ztrátou bude ukončení ročního hostování mutěnického gólmana Michala Beera. Na pozici jedničky by se tak mohl znovu dostat zkušený Petr Koubek. S tréninkem navíc po roce začal Miroslav Rousek, který se zotavil po operaci kolena. „U Beera to ještě není definitivní, ale myslím si, že odejde. Má vyšší ambice,“ dodal Kolesa.