„Věřím, že nám tito fotbalisté pomohou. Ještě je ovšem budeme intenzivně sledovat. Musí prokázat snahu a chuť se o místo v sestavě poprat,“ avizuje trenér Slovanu Josef Soural.

Ve středu se poprvé do brodské přípravy, která začala v pondělí, zapojila čtveřice hráčů z Brněnska.

„Jsou to útočníci Lukáš Herman a Dominik Balaščák a defenzivní univerzálové Michal Maroši s Tomášem Ruslerem,“ představuje nové akvizice Soural.
Trenér Havlíčkova Brodu na jaře často žehral na útok. „Oba útočníci by nám měli určitě pomoci. Jsou to mladí hráči, kteří mají zájem na sobě pracovat, a myslím si, že dostanou větší šanci než ve svých klubech. Musíme být také připraveni na to, že Lišku Pelhřimov neuvolní,“ prozrazuje šéf lavičky Slovanu.

Další posily by měly vyztužit především defenzivu. „Michal Maroši může hrát na levé straně zálohy nebo obrany, případně i defenzivního záložníka. Mohl by zaskakovat za Michala Mareše, pokud nebude k dispozici. Poslední posilou je Rusler, který opět může hrát v obraně na stoperu nebo defenzivního záložníka,“ říká Soural.

„Se všemi transfery nám pomáhal brněnský trenér Michal Benko, se kterým neoficiálně spolupracujeme,“ dodal jedním dechem.

Nové akvizice budou pod daleko větším drobnohledem než brodští kmenoví hráči. „Musí dokázat, že jsou lepší,“ uzavřel havlíčkobrodský trenér.