„Kvůli drobným zraněním budou chybět pouze Petr Faldyna a Jiří Chlup. Zápas vynechá také Josef Hušbauer, který má angínu,“ prozradil Karol Marko.

 

Dosavadní příprava byla i s míčem

Jihlava už je v kondičním zápřahu druhý týden. Hráči půjdou do zápasu po náročném nabírání fyzické kondice. „Trénujeme dvoufázově, ale pracujeme i s míčem, takže by nám hra neměla dělat problémy.“

Slovenský trenér pošle do zápasu postupně všechny hráče, které má k dispozici.

„Každý bude hrát poločas. Máme zde řadu nových kluků a musíme se podívat, kdo se jak bude jevit,“ vysvětlil Marko.

 

Sestava? Bude podle postů

Sestavu prý poskládá mixovaně - podle potřeby. „Hráči nastoupí na svých postech. Brát ohledy koho si představuji v základní sestavě a koho ne, rozhodně nebudu,“ upozornil kouč Vysočiny.

S dosavadním průběhem zimní přípravy je Marko spokojený.

„Kluci to zvládají bez problémů. Zatím se nám vyhýbají zranění. Faldyna si ho totiž už přivezl a Chlupovi se problémy s achillovkou ozvaly už na podzim,“ podotýká.

 

Zápas zatraktivní Brazilci

Stejný formát přípravy by měl trvat ještě další dva týdny. Příští sobotu se pak představí na hřišti druholigového slovenského klubu Inter Bratislava.

Sobotní zápas bezesporu zatraktivní i dva testovaní brazilští fotbalisté Gabriel s Nilinhem. Oba by se měli v utkání se třetiligovou rezervou 1. FC Brno představit v obraně.

Pikantní utkání čeká také na Františka Schneidera, který přišel na Vysočinu právě z Brna.