„Jde o zkušené hráče, kteří už mají něco za sebou. Včetně startů v první lize,“ naznačil sportovní manažer klubu Zdeněk Šmýd. Nic víc ale prozrazovat nechtěl. „Zveřejnění jmen by nemuselo jednání prospět. Jedná se o interní věc klubu a dokud nebude vše podepsané, zůstane jméno utajeno,“ vysvětlil Šmýd.

Problémy s gólmany řeší Vysočina dlouhodobě. Za loňský kalendářní rok měl tým postupně tři jedničky. Po zranění Branislava Rzeszota převzal štafetu Petr Tulis. Toho v polovině podzimu nahradil velezkušený Libor Macháček a zdálo se, že Jihlava našla v protřelém veteránovi novou oporu.

Sedmatřicetiletý matador, který v klubu působil zároveň jako asistent kouče Karola Marka, se ovšem v zimě rozhodl kývnout na nabídku prvoligových Teplic trénovat jejich gólmany.

Na tahu tak byl Branislav Rzeszoto, který se zotavil po přetržení achilovky. Slovenský brankář a někdejší reprezentant se ale rozhodl kontrakt v Jihlavě neprodloužit.

„Měl příliš náročné podmínky, které se neshodovaly se současnou filozofií klubu. Nemohli jsme si ho dovolit,“ podotýká Šmýd.

Zimní přípravu tak zahájila dvojice Petr Tulis, Martin Štěpanovský. Prvně jmenovaný má na kontě dvaadvacet druholigových duelů a jeho o pět let mladší kolega Štěpanovský je v A-týmu novicem bez jediného startu.

„Gólman je jeden z postů, který bych ještě během přípravy chtěl doplnit o někoho zkušeného,“ podotkl před zahájením přípravy na jaro jihlavský trenér Karol Marko.