„Bohužel ten zákrok byl nutný a teď mě čeká opět dlouhá pauza. Budu bez zimní přípravy, takže po fotbalové stránce to na jaře určitě nic extra nebude,“ přemítá pětadvacetiletý fotbalista, který naposledy odehrál zápas za Jihlavu na hřišti Viktorie Žižkov - to bylo v dubnu 2007.

Právě v tomto utkání si přetrhl křížové vazy v koleni. Od té doby se dává do kupy. Do toho mu v zimě skončila v FC Vysočina smlouva, kterou ještě stále neprodloužil. I když mu ji klub několikrát nabídl a nabízí. „Prvně se chci dát do kupy a být stoprocentně zdravý. Až pak budu řešit, co dál,“ tvrdí odhodlaně.

Začátkem ledna se schylovalo k jeho odchodu na Slovensko. Zájem měla prvoligová Trnava, kterou trénuje exbrněnský kouč Josef Mazura. Toho Malínek zaujal už za účinkování Jihlavy v první lize. „Byl jsem tam na úvodním tréninku. Jen se běhalo, takže koleno drželo v pohodě. Pak ale přišly zdravotní testy a těmi jsem neprošel. Koleno prý nebylo v pořádku a já musel znovu na tu operaci,“ popisuje Malínek.

Nyní bude ještě zhruba dva týdny o berlích. „Byl to samozřejmě lehčí zákrok než plastika křížových vazů, takže za měsíc bych už mohl vyklusávat,“ přemítá.

Nyní je v Dačicích, odkud pochází. „Jsem doma u rodičů,“ prozradil.