„Také proto už nebude tolik střídání. Některé hráče využiji na víc než poločas,“ prozradil Marko.

Ten nemůže počítat se stoperskou dvojící Tlustý, Bodeček. Prvně jmenovaný má natažený sval, druhý problémy s kolenem. Trojice Hušbauer, Chlup a Gabriel se naopak už zotavuje, ale do zápasu nezasáhne.

Bolestivé koleno nepustí na hřiště také brankáře Petra Tulise.

„Chytat bude Štěpanovský a jako dvojka jede Žejdlík z B-týmu,“ upřesnil jihlavský trenér. Původně se předpokládalo, že by se na umělé trávě v Bratislavě představil v dresu Vysočiny nový brankář. Avizovaná posila ale ještě k dispozici nebude. „Mám informaci, že se jedná s více gólmany, ale příští týden už by vše mělo být vyřešeno,“ podotkl Marko. Podle něj mají jeho svěřenci nejhorší etapu zimní přípravy za sebou.

„Ta nejnáročnější část je u konce, i když nás čeká ještě hodně práce. Musím kluky pochválit, protože to zvládli vcelku solidně. Troufnu si říct, že po fyzické stránce máme natrénováno velice kvalitně,“ libuje si trenér.

Vysočinu nyní čeká spíše pilování herní praxe. Na programu budou vždy dva zápasy v týdnu. Po Bratislavě je na programu ve středu utkání se třetiligovou rezervou Olomouce, které se bude hrát v Humpolci.

Příští sobotu se pak Jihlava představí už na přírodní trávě v Nymburce proti prvoligovému Kladnu.

Předpokládaná sestava Jihlavy: Štěpanovský - Veselý, Nilinho, Kadlec, Vepřek - Sláma, Gába, Lovětínský, Cihlář - Rabušic, Faldyna.