Sedmičlenná skupina, ve které se utkal každý s každým, nabídla hodně vyrovnaných soubojů. Jihlavský výběr ale nejspíše urazil paní štěstěnu, která mu v rozhodujících momentech scházela.

 

Vedení ztratili

Po jednoduchém vstupu a výhře 4:1 nad Znojmem přišly hned ve druhém testu možná rozhodující okamžiky. Zlín nevídaným závěrem připravil Jihlavu o všechny body.

„Tři a půl minuty před koncem jsme vedli 3:1 a byli jasně lepší. Jenže ten konec jsme pokazili. Dostali jsme z naší výhody gól, a pak se to sesypalo,“ komentuje smolnou prohru 3:4 trenér Karel Fencl.

Jeho tým se rychle otřepal výhrou nad Slováckem, jenže v dalším utkání „pouze“ remizoval 1:1 s Olomoucí. „Půl minuty před koncem měl vyloženou šanci Meloun, ale nedokázal se rozhodnout, jakou nohou zakončí a míč do odkryté branky nakonec neposlal,“ skuhrá nad nepovedenou koncovkou Fencl. „Kdyby to dal a to utkání se Zlínem jsme zvládli, měli jsme o pět bodů víc a skončili na postupovém druhém místě,“ vypočítává jihlavský trenér.

 

Došly síly

Ve zbylých dvou utkáních došly jeho týmu síly. „Dohrávali jsme v deseti, což bylo znát,“ potvrzuje Fencl. „Navíc Šardice byly jasně lepší, jako jediné nás přehrály a suverénně a zaslouženě turnaj vyhrály,“ uznal trenér. Brno pak porazilo Vysočinu těsně 2:1.

„Jsem rád, že jsme herně nepropadli a odehráli slušné zápasy. Ale samozřejmě tam bylo i dost nedostatků,“ dodává Karel Fencl.

Výsledky: Jihlava – Znojmo 5:1 (Poul 2, čáp, Maruš, Rychetník), - Zlín 3:4 (Poul, Meloun, Kliment), - Šardice 1:4 (Čáp), - Brno 1:2 (Čáp), - Slovácko 2:1 (Rychetník, Veselský), - Olomouc 1:1 (Poul).
Jihlava: Zimola, Švec – Maruš, Rychetník, Čáp, Kliment, Poul, Meloun, Vevera, Hron, Veselý, Duba, Jindra.