Celým semifinálovým turnajem projeli jihlavští starší žáci jako nůž máslem. Nejdříve sestřelili Znojmo, pak se je neúspěšně pokusil přibrzdit Zlín, který jako jediný utrpěl pouze dvoubrankovou prohru.

V dalších utkáních FC Vysočina nikoho nešetřil. Střelecky naladění mladíci smetli Sigmu, Brno a na závěr předvedli jedenáctigólovou kanonádu proti Šardicím.

Skvělé výkony

„Na turnaji jsme předvedli nejlepší výkony v této halové sezoně. Všechny soupeře jsme dokázali přehrát,“ těší jihlavského trenéra Pavla Tvarůžka.

K úspěšnému tažení a postupové metě hodně pomohla pohoda a lehkost v zakončení. „Dařilo se nám střelecky, a také hra v poli byla na velice kvalitní úrovni. Musím kluky pochválit za obrovskou chuť a nasazení, se kterým šli do všech zápasů. Táhli za jeden provaz a na hřišti to bylo cítit,“ rozplývá se kouč, kterého snadný postup hodně překvapil. „I když jsme chtěli do republikového finále, takhle jednoznačnou cestu jsem rozhodně nečekal.“

Za dvanáct dní by ve dvoudenním třebíčském finále chtěli také uspět. „Nějaké cíle na umístění si nedáváme, ale pokud ten výkon zopakujeme, na medaile šanci máme,“ uzavírá Tvarůžek.

Výsledky: Jihlava – 1. SC Znojmo 8:1, - FC TESCOMA Zlín 4:2, – SK Sigma Olomouc 8:0, – 1. FC Brno 8:2, – FK Šardice 11:4. Branky: Šuta 7, Štancl 6, Kučera 5, Kavka, Caha a Císař po 4, Hráček a Masopust po 3, Kyzlink 2, Vonásek. Jihlava: Dohnal - Hráček, Kavka, Šuta, Štancl - Herc, Caha, Kučera, Masopust - Vonásek, Jahoda, Císař, Kyzlink.

Konečné pořadí:

1. JIHLAVA
2. Brno
3. Šardice
4. Zlín
5. Olomouc
6. Znojmo

 

Suverén už myslí na finále

Hluk - Fotbaloví starší žáci FC Vysočina Jihlava vyhráli semifinálový halový turnaj ČMFS v Hluku a postoupili do třebíčského finále, které je na programu 8. a 9. února. Tým trenéra Pavla Tvarůžka smetl všech pět soupeřů a po suverénním vystoupení se bude chtít ukázat i v „domácím“ prostředí. „Kluci zahráli skvěle a já doufám, že se v Třebíči, což je pro nás téměř domácí prostředí, o ty přední příčky popereme,“ říká jihlavský kouč.