JIHLAVA - OLOMOUC B

6:0

„Podali jsme celkem slušný výkon, ale samozřejmě je stále co zlepšovat,“ krotil optimismus jihlavský trenér Karol Marko. Toho potěšil především fakt, že se trefili všichni čtyři útočníci. V prvním poločase to byli po akcích Dupala Šamánek a hlavou Faldyna. Sérii jihlavských hrotů přerušil jen po Lovětínského rohu a Faldynově přizvednutí hlavičkující středopolař Pacholík, který v poslední minutě první půle zvýšil na rozdíl třídy.

Vynikající partii hrál na pravé záloze především Martin Dupal, jehož testování na Vysočině se v úterý změnilo v půlroční hostování. Svou další kolmicí vyslal do úniku střídajícího Slámu, jehož přízemní centr Šamánek přepustil Rabušicovi a ten zvýšil. Pátou asistenci si Dupal připsal po dalším zásahu Rabušice.

„Dupal prokázal, že je dobrý fotbalista. Na podzim ale hrál pouze divizi v Rájci-Jestřebí a bylo znát tréninkové manko. Svou pílí a přístupem si ale řekl o šanci,“ podotkl Marko na adresu krajního halva.

Gólový půltucet završila Vysočina šest minut před koncem. Únik a následný centr Cihláře sklepl Sláma přímo na nohu střídajícího Böhma a ten se nemýlil.
„Kromě gólových momentů jsem samozřejmě spokojen i s čistým kontem,“ pochvaloval si Marko. O to se bezchybným výkonem postarala také nová akvizice v brance Vysočiny David Šimon. „Potvrdil svoje přednosti a zkušenosti. Ale očekávám, že ho další zápasy prověří trochu víc,“ dodal jihlavský kouč.

V sobotu čeká jeho tým další zápas. V tréninkovém středisku v Nymburce se Vysočina střetne s prvoligovým Kladnem.

Góly: 7. Šamánek, 24. Faldyna, 45. Pacholík, 55. a 68. Rabušic, 84. Böhm. Poločas: 3:0. Jihlava: Šimon - Veselý (46. Sláma), Gába, Vepřek, Cihlář - Dupal, Pacholík, Lovětínský (46. Schneider) - Faldyna (46. Rabušic), Vácha - Šamánek (61. Böhm).