„Prioritou je náš dorostenecký A-tým,“ ví trenér třetího celku moravskoslezské soutěže. „My jsme na tom po podzimu dobře a nepotřebujeme se hnát za výsledky. Proto odešlo pár kluků do áčka a k nám se přeřadili někteří hráči z C dorostu,“ doplňuje Josef Morkus, který od 7. ledna přibral pod svá křídla šest mladších dorostenců.

Mladičký kádr ale nijak nešetří. Každodenními tréninky by se měli jeho noví svěřenci připravit na druholigové jaro.

„V tuto chvíli nabíráme fyzickou kondici, která je v této soutěži hodně důležitá. Musíme stačit fyzicky. Kombinačně a technicky to uhrajeme,“ tvrdí jihlavský trenér.

 

Hlavní zápasy přijdou teď

V úvodu perné zimní přípravy absolvovala záloha staršího dorostu už tři z devíti plánových zápasů. Dorostence Vrchoviny a Bedřichova vůbec nešetřila. Vysoké výhry 8:1 a 7:1 ale s trenérem příliš nemávají. Naposledy porazil jeho tým o víkendu muže Stonařova 5:4.

„Na začátku přípravy byly ty zápasy lehčí. To hlavní začne až teď, kdy nás prověří týmy z krajského přeboru mužů a druholigové týmy dorostu,“ má jasno Morskus.

S prácí všech šestnácti hráčů je naprosto spokojený. „Do přípravy nastoupili všichni s chutí, chtějí pracovat, a to je hodně důležité,“ těší trenéra, který s týmem nyní absolvuje čtyřdenní soustředění v Humpolci.

„Zakončíme tady ten kondiční blok. Pak už se budeme věnovat rychlostním a herním věcem,“ uzavírá Josef Morkus, do jehož řad přibudou v polovině února dva hráči z A-dorostu.