„Měl jsem nějaké nabídky z druhé ligy, ale manažer mi zatím stále shání něco v zahraničí,“ informuje pětadvacetiletý fotbalista.

S tím, že už vypršela doba pro uzavírání přestupů, by podle něj problém být neměl. „Když jsem bez smlouvy, tak by to mělo jít. Jsem v podstatě amatér,“ vysvětluje Belej.

Eminentní zájem o něj měla například druholigová Jihlava. „Trenér o mě hodně stál. A říkal, že udělá všechno pro to, abych tam hrál. Ale kluby se nedokázaly dohodnout na odstupném,“ říká levonohý středopolař.

I když nemá smlouvu, Brno by za jeho případný přestup v Česku vyinkasovalo tabulkovou částku. „A ta je docela vysoká, protože mám prvoligové starty. Na tom to asi ztroskotalo,“ dodává Belej.

Také proto preferuje zahraniční angažmá. „Kdyby to vyšlo a já si někde mohl zahrát třeba druhou ligu, bylo by to super. Nová zkušenost, láká mě to. Snad se ještě podaří něco sehnat,“ doufá.

Poslední zápas hrál loni v červnu, v létě jej vyřadilo ze hry zranění. „Měl jsem přetržené křížové vazy v koleni. Ale už je to v pořádku,“ ujišťuje.

Strach nemá ani o svou kondici. „Většinu podzimu jsem se normálně připravoval s áčkem, jen jsem nemohl hrát zápasy, v tom by problém být neměl. Před Vánocemi jsem hrál dva přípravné zápasy za Jihlavu a bylo to v pohodě, dokonce jsem dal čtyři góly,“ usmívá se Belej.

V zimě trénoval s brněnskou rezervou. „A ještě jsem si přidával něco navíc,“ zdůrazňuje.

Místo fotbalu hraje alespoň futsal. Ve druhé lize válí za brněnské Tango.

„Potřeboval jsem zápasovou zátěž, aby alespoň o něco šlo. Tango mi vyšlo vstříc, za což jsem mu vděčný. Ale je jasné, že kdyby přišla nějaká nabídka, fotbal má přednost,“ uvedl Belej, který se blýskl i na nedávném futsalovém Giga cupu. Stal se totiž nejlepším střelcem celého mezinárodního turnaje.