Lídr soutěže ze Ždírce inkasoval od A-třídní Přibyslavi čtyři góly. O branku víc obdržela Vrchovina, která ve své premiéře nestačila na rezervu Velkého Meziříčí.

Úvodní zápas přípravy absolvovala také Bystřice. Ta po nepříznivém stavu nakonec převálcovala jihlavský dorost. Roli favorita potvrdila juniorka Vysočiny ve Žďáře.

ŽĎÁR N. S. – JIHLAVA B

2:4

Čtvrthodinku před koncem Žďár vedl 2:1, když po přestávce otočil nepříznivé skóre. Ke konci mu však došla šťáva.

„Hodně jsme pak vystřídali a soupeř ukázal sílu. Proti novým, mladým hráčům uplatnil svou zkušenost,“ řekl jeden ze žďárských trenérů Libor Štourač.

„Z herního hlediska měl náš projev ke spokojenosti daleko,“ říká jihlavský trenér Roman Kučera.

Góly: 57. Vomela, 65. Filippi - 15. a 82. Havránek, 69. Wasserbauer, 75. Čermák. Poločas: 0:1. Žďár n. S.: Pospíchal (46. Keclík) – Řeháček, Heide, Bratršovský, Šindelka – Bojda, Uchytil, Horák, Vomela – Karásek, Zedníček (Vašek, Mašek, Filippi, Otoupalík, Machatka). Jihlava B: Žejdlík (46. Hlavoněk) - Benda, Kříž, Havránek, Naniaš (46. Nešpor) - Bureš, Wasserbauer, Niederle, Chlup (46. Netrda) - J. Veselý, Tecl (46. Čermák).

V. MEZIŘÍČÍ - HLINSKO

3:0

Mimo úvodní desetiminutovky, kdy domácí nabírali tempo, bylo utkání jednoznačnou záležitostí. Divizní tým udával tón, soupeři (po podzimu deváté mužstvo krajského přeboru Pardubicka) na dlouhé minuty vůbec nepůjčil balon.

Góly: 30. a 89. F. Pokorný, 40. Kratochvíl. Rozhodčí: Z. Petr ml. Diváci: 20. Poločas: 2:0. V. Meziříčí: Invald (46. Prchal) - Z. Mucha (46. P. Mucha), Galia, Souček, J. Krejčí - P. Krejčí, Průša, F. Pokorný, L. Němec (46. T. Dvořák), Loup – Kratochvíl (60. J. Pokorný).

H. BROD - POLEPY

2:2

Slovanu se v přípravě nedaří, tentokrát si na něm na turnaji v Kutné Hoře zvedl sebevědomí účastník jedné ze středočeských I. B tříd. „Náš herní projev je špatný, soupeře jsme fotbalově nepřevýšili,“ povzdechl si brodský kouč Josef Soural.

Góly Havlíčkova Brodu: 38. Pertl, 69. Balaščák. Poločas: 1:1. Havlíčkův Brod: Adamec (46. Holcman) - Pertl (46. Maroši), Havel, Rusler, Mišta (59. Janďourek) - Ganobjak (46. Balaščák), Tůma (59. Slanař), Slanař (46. Végh), Nepovím - Provazník, Nechvátal (46. Zimprich).

ŽDÍREC - PŘIBYSLAV

1:4

Po porážce 5:0 s jihlavským dorostem zažila ždírecká Dekora další ledovou sprchu. „Hráči si udělali ostudu. V tréninku sice pracují poctivě, ale neumí se v zápasech poprat s únavou. Když zjistí, že to bolí, tak to hned zabalí. Musíme si to vyříkat,“ nebere si servítky ždírecký trenér Richard Zeman.

Poločas: 0:1. Góly: 48. Blažek - 43. Křesťan, 54. L. Smejkal, 72. a 80. Němec. Ždírec: Šváb (46. Benc) - Kysilko, Klupka, Pleva - Carda, J. Smejkal, Čalkovský, R. Mareš (46. Kolouch), Šnobel (55. Zrzavý) - Máša, Blažek.

HUMPOLEC – VLAŠIM

1:1

Domácí, kteří měli v sestavě několik dorostenců, podali bojovný výkon a možná i trochu zaslouženě pět minut před koncem vyrovnali.

Gól Humpolce: 85. Kubíček. Rozhodčí: Reich. Poločas: 0:1. Humpolec: Padrnos – Kopic, Hes, Černík, Svoboda - Paťha, Procházka, Nenadál, Schmiedl - Novák, Beránek. Střídali: Kříž, Alenka, Kříženecký, Kubíček.

BYSTŘICE – JIHLAVA DOROST

6:2

V prvním poločase byla lepší Jihlava. Po obrátce ale Bystřice se svým soupeřem zametla.

„Na první test s míčem na kopačkách to nebylo špatné. Druhý poločas se nám povedl, jen jsme mohli dát víc gólů,“ řekl trenér Bystřice Zdeněk Hovorka.

Góly: Holý 2, Havlíček 2, Veselý, Nemrah - Tecl, L. Procházka. Poločas: 2:2. Bystřice: Trávníček (46. Trnavský) – Kozáček, Vícha, Veselý, Mitáš – Zbytovský, Matuška (46. Buchta), Špatka (46. Vrzal) – Holý, Nemrah (46. Havlíček). Jihlava dorost: J. Procházka (46. Matiášek) - Kubeš, Filip, Štancl - Šandera, Leligdon, Pražák, Pikl - Tecl, L. Procházka (Pohanka, Raška, Machálek, Hirsch).

ŠLAPANICE – HARTVÍKOVICE

0:5

Góly Hartvíkovic: 8. Neumann, 32. Duša, 56. Bdžoch, 69. Hanák, 82. Mičko. Poločas: 0:2. Hartvíkovice: Chalupa - Bdžoch, Davídek, Bárta (46. Matějek), Vodička (46. Zedníček) – Duša (46. Mičko), Chládek, Hošek, Horváth (46. Velizar) – Závitka (70. Neumann), Neumann (46. Hanák).

TÁBOR – PACOV

1:1

Pacovští se Tábora nezalekli a začali velmi svižně, přičemž herní převahu si udrželi celý první poločas. Po změně stran se síly na hřišti vyrovnaly, a když se domácím podařilo vstřelit vedoucí branku, začali Pacov přehrávat. Necelých deset minut před koncem se hosté dočkali vyrovnání.

Gól Pacova: 82. Kubů. Poločas: 0:0. Pacov: Jíša (46. Miloš Čech) – Vejsada (46. Vysiblo), Grombíř, Vlk, Přibyl (46. Zíka), Maršík (46. J. Vlach), Kolací, Hrobský, Marcel Čech, Kubů, Rybčák (46. Jiřík, 75. Pavelec).

V. MEZIŘÍČÍ B – VRCHOVINA

5:1

Omlazená Vrchovina těžce pohořela. Rezerva Velkého Meziříčí naopak pokračuje v tradici – v přípravě znovu trápí týmy z vyšších soutěží. „Vzhledem k výrazně improvizované sestavě to žádný div není,“ řekl vedoucí Vrchoviny Pavel Bajer. Domácí soupeře zastínili od úvodních minut, kdy svou aktivitou nutili hráče Vrchoviny k chybám, které nemilosrdně trestali. Konečné skóre mohlo být ještě vyšší. „Všechno zlé je pro něco dobré. Poučíme se,“ dodal Bajer.

Gól Vrchoviny: 22. Mužátko. Poločas: 2:1. Vrchovina: Dudáš – P. Poul (46. Chrást), O. Poul, Sochor, Mrkos (46. Regent) – Wolker, K. Skalník, Němeček, Kalich – Mužátko, M. Skalník (46. P. Šustáček).